Aktuality 21.4.2022

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Znovu přinášíme aktuality z dění na kapitálových trzích.
Dostali jsme se do doby, kdy se prostředí a vývoj velmi rychle mění. Čteme spoustu informací a zpráv. Je stále složitější se v nich orientovat a vybrat podstatné věci. Je stále složitější uklidnit emoce své i emoce klientů.
Proto jsme do právě probíhající Investiční akademie KFP zařadili na začátek webináře část „Aktuality“, takže úvod věnujeme aktualitám na trzích. Tento obsah nám dává smysl sdílet i s ostatními poradci, takže většinou tyto aktuality najdete na našem blogu formou videa a také formou podcastu ve svých podcastových aplikacích. Grafy a video záznam bude vždy dostupný u nás na blogu.

Aktuality 21.4.2022, Investiční akademie 

Největší riziko finančního poradce je, že si něco neumí představit. V roce 2012 jsem si asi neuměli představit, že investice do dluhopisového fondu po 10 letech skončí v záporu. A to nominálně. Nemůže za to kreditní riziko, ale úrokové. Proto nespoléhejme na jednu myšlenku, ale diverzifikujme. Nespoléhejme pouze na dluhopisy, ale používejme i akcie v našich řešeních. 

Dluhopisové fondy mají kladný očekávaný výnos, protože výnos do splatnosti dluhopisů v portfoliu je například 4,79 % p.a. a náklady fondu 1,3 % p.a. Tomu odpovídá očekávaný výnos kolem 3,5 % p.a. (plus mínus kolísání dané pohybem úrokových sazeb). 

Inflace za posledních 10 let zvedla ceny cca o 30 %. Kromě nominální ztráty v dluhopisových investicích tak investoři prodělávají reálně přes 30 %. 

Petr Syrový

P.S.: Aktuality vždy take najdete formou podcastů ve své podcastové aplikaci nebo ZDE

Petr Syrový

Další články

12 skvělých důvodů, proč…

… vstoupit do KFP online klubu 2023 24. 1. 2023 startuje nový ročník KFP online klubu. Máme za sebou úspěšné ročníky 2021

Pracujeme na tom!

Pilně na tom makáme!
Nechte nám na sebe email a dáme vědět ihned, jak to vypustíme do světa!