Akademie Finančního Plánování 2023

Jediný online kurz, který vás za 2 měsíce naučí jednoduché a efektivní finanční plánování, kterému klienti rozumí a poradci ho úspěšně používají.

Díky kurzu získáte:

1. Návod jak využít marketing kolem DIPu ke komplexnímu finančnímu plánování

2. Jasnou a ověřenou metodiku pro zjištění dat o klientovi

3. Dovednost plán správně propočítat a rozumět všem souvislostem

4. Schopnost řešení srozumitelně odprezentovat a prodat klientovi

5. Návod pro dlouhodobou spolupráci s klientem

"Smysluplný finanční plán neznamená 20 hodin složitých výpočtů a nekonečné vyplňování políček a tabulek."

O Akademii Finančního Plánování jsme natočili krátký podcast, můžete si ho poslechnout ZDE.

Součástí kurzu jsou záznamy všech webinářů, audio verze webináře, prezentace v PDF, podklady, taháky, speciální kalkulačky (viz bonusy), aktualizovaný „software“ finančního plánu včetně video návodu, kompletní inovovaný video trénink „Plán v tužce“ s taháky na schůzku a s podklady. Vše je dostupné online v členské sekci, která je uzavřená pro členy. Celý kurz probíhá online a není nutné nikam cestovat, ztrácet čas a peníze.

Petr Pavlásek

Z naší zkušenosti poradci často u finančního plánu řeší:

 • Finanční plán je super, chci ho dělat, ale pak to zabere strašně moc času a je to složité. Vyplatí se mi to? Klient to koupi asi i bez toho.
 • Máme i firemní software, ale ztrácím se v tom. Nerozumím, jak daná čísla vznikají a mám obavu to použít u klienta.
 • Vím, že finanční plán pomůže a je dobré se na něj dívat komplexně. Ale jak uchopit prezentaci a vysvětlení, abych se v tom neztratil ani já, ani klient. 
 • Chci, aby moje prezentace byla jasná, srozumitelná a klienta motivovala k akci. Nesmí připomínat návod k atomové elektrárně.
 • Někde uvnitř se rozhoduju, zda plán dělat. 

Nemusí to tak být! Dejte nám šanci vám to dokázat.

VAŠIM OBAVÁM ROZUMÍME

My s finančním plánem pracujeme od roku 1998. S řešením pro klienty jsme strávili stovky hodin a vyzkoušeli nejrůznější verze plánů. Vyzkoušeli jsme geniální (= zbytečně složité a pracné) plány
i neefektivní řešení, které nevěnovaly pozornost tomu důležitému.
S poradci pracujeme 18 let. Proškolili jsme více než 20 000 finančních profesionálů, připravili 10 softwarových řešení pro banky a další finanční instituce. Zpracovali jsme tisíce finančních plánů.
Ukážeme vám náš proces, který je ověřený a funguje.
Připravili jsme „Akademii Finančního Plánování“, která vás vším provede a vše si budete prakticky zkoušet a trénovat.

Jsme přesvědčení, že pro zpracování plánu potřebujete papír, tužku, znalosti a zdravý selský rozum. A ke klientovi jdete se 2 stranami prezentace.

Naše reference

Co díky Akademii Finančního Plánování získáte?

Fungující metodiku

Jednoduchá, fungující a tisíci klienty prověřená metodika, jak zaujmout klienty. Seznámíte se s principy fungování poradenských softwarů, s jejich provázaností a co se uvnitř aplikací a vzorců děje.

Jak prezentovat finanční plán

Návod, jak prezentovat komplexní finanční plán krok za krokem. Jednoduchým, srozumitelným a obchodně prověřeným způsobem, který přináší výsledky a spokojené klienty.

Komplexní řešení včetně nástrojů

Nejen teorie finančního plánu, ale i praxe a také konkrétní nástroje pro realizaci finančního plánu. Součástí jsou kalkulačky a také nově vytvořený "software" pro finanční plánování. Máte tak komplexní řešení pro finanční plánování - metodiky, proces, nástroje, trénink.

Detailní postup a návod

Detailní postup a návod, jak vést první schůzku, vše vysvětleno krok za krokem. Prověřené obchodní argumenty a reakce na námitky. Návod, jak zpracovat a připravit srozumitelný, efektivní a standardizovaný finanční plán pro klienta.

Praktický trénink

Náš první online kurz, ve kterém budeme i hodně trénovat. Rozdělíme vás do malých skupinek a vzájemně si nabyté informace vyzkoušíte a získáte zpětnou vazbu od kolegů. Celý kurz budete řešit vzorový příklad (svůj plán nebo plán vašeho reálného klienta).

Co je obsahem ?

Videokurz Plán v tužce

Kompletní inovovaný videokurz "Plán v tužce". Náš návod, který krok za krokem ukáže, jak s klientem komunikovat. V celé akademii z tohoto kurzu vycházíme a jde o základní metodiku, která je ověřená a funkční. V akademii daleko více rozpracujeme a budeme také trénovat prakticky.

8 týdenní online akademie

Uvidíme se vždy v úterý od 10:00 do 13:00. Začínáme 7.11.2023 a končíme 19.12.2023. Konzultace k jednotlivým plánům realizujeme začátkem ledna 2024. Uvidíme se spolu online 7x na 3 hodiny + na individuálních konzultacích.

Zjednodušený finanční plán

Připravili jsme nový "software" Zjednodušený finanční plán v excelu. Naučíme vás, jak jej používat a využívat v praxi u klientů. Součástí je i video návod. Navazuje na logiku videokurzu "Plán v tužce". Získáte konkrétní jednoduchý nástroj, který můžete ve své poradenské praxi využívat.

Finanční kalkulačky

Na 12 měsíců dostanete přístup k investičním kalkulačkám KFP. Dostanete kalkulačku pojistných částek. Všechny kalkulačky navazují na Akademii a logiku "Plánu v tužce". Jsou využitelné v praxi přímo u klientů a naučíme Vás, jak s nimi pracovat při přípravě plánu nebo přímo na jednání. Pokud už kalkulačky máte, prodloužíme vám předplatné.

Online trénink

Kurz jsme chtěli udělat maximálně prakticky, takže poprvé rozdělujeme online setkání na 2 částí: teoretickou a praktickou. Dvě hodiny se budeme věnovat teorii a vše si vysvětlíme. Pak budeme hodinu trénovat, online, společně v malých skupinkách. Vše si vyzkoušíte s kolegy z kurzu a celý kurz budete řešit i vzorového klienta.

Koncept od A do Z

Jednotlivé částí nejsou vytržené z kontextu. Celá Akademie je postavena na reálném případu z praxe. Praxe navazuje na teorii. Vše jsou věci, které roky využíváme u klientů. Víme, že fungují. Tréninky pomáhají vstřebat nové dovednosti a rovnou vyzkoušet software, kalkulačky a jednotlivé kroky v praxi.

Harmonogram kurzu

Úvod do AFP + jak oslovit klienty

7. 11. 2023 10:00-13:00
Na úvod krátké představení celého kurzu a hlavních principů. Pak začínáme tématem, kde a jak oslovit klienty k finančnímu plánu. Ukážeme si různé varianty a scénáře dle různých životních situací. V rámci diskuze si nasdílíte i své zkušenosti a tipy.

Finanční mapa dle KFP

14. 11. 2023 10:00-13:00
Krok za krokem protrénujme první obchodní schůzku s klientem. Řekneme si, jak schůzku stručně a efektivně zahájit, jak zjistit hodnoty klienta, jak zajistit cíle klienta, jak zjistit zdroje klienta. Řekneme si, jak na závěr ověřit volné cash flow, které je základem pro úspěšné zpracování plánu a které kroky domluvit před termínem druhé schůzky.

Zpracování plánu

21. 11. 2023 10:00-13:00
Další setkání bude zaměřeno na to, jak zjištěné informace analyzovat a zpracovat plán. Pomůžou nám kalkulačky KFP a kalkulačka pojištění, se kterými budeme řešit konkrétní situace. Naučíme vás s nimi pracovat, probereme i nastavení pojistných částek, projdeme metodiky pro plánování cílů, renty a zajištění. Připravíme společně konkrétní řešení.

DIP, metodiky a alokace

28. 11. 2023 10:00-13:00
Probereme strategickou alokaci a jak k ní v rámci plánu přistupovat. Zohledníme jednotlivé cíle klienta. Podíváme se na rozložení investice v čase. Provedeme revizi stávajících produktů včetně nastavení pojistných částek. Budeme se věnovat konečné i nekonečné rentě. Upozorníme na klíčové věci a jak se neutopit v detailech.

SW finanční plán

5. 12. 2023 10:00-13:00
Představíme vám aktualizovaný sw finanční plán. Jde o chytrou, srozumitelnou a ve výsledku jednoduchou kalkulačku, která Vám umožní zpracovat finanční plán dle metodiky Plánu v tužce. Vyplnění nezabere desítky hodin a hlavní myšlenky pro prezentaci klientovi máte na jedné straně A4. Budete vědět, jak a proč čísla a propočty vznikají a co je důležité.

Prezentace plánu včetně DIP

12. 12. 2023 10:00-13:00
Opět navážeme na video kurz "Plán v tužce" a vše detailně rozebereme. Ukážeme si klíčové momenty prezentace plánu a zdůrazníme prověřené obchodní formulace. Ukážeme, jak propojit DIP s doporučenou strategickou alokací. Významnou součástí dne bude vaše procvičování a zkoušení si prezentace plánu ve skupinkách.

Jak pracovat s plánem v čase

19. 12. 2023 10:00-13:00
Zpracování úvodního plánu je jen začátek spolupráce s klientem. S plánem je nutné pracovat i dále v průběhu života klienta, reagovat na změny, nové skutečnosti, vývoj na trhu, nové produkty. Ukážeme vám, jak s plánem doporučujeme pracovat, aby byl stále aktuální.

Individuální konzultace k plánům

leden 2024
Během ledna se individuálně uslyšíme v dohodnutém termínu - pouze pro vás. Probereme váš zpracovaný plán (zaslaný předem), ať už osobní nebo konkrétního klienta. K vypracovanému řešení vám dáme zpětnou vazbu. Pomůžeme plán dořešit, konkretizovat a doladit obchodní prezentaci.

Závěrečná certifikace KFP + Následné osobní setkání

leden 2024 + 23. 1. 2024
Závěrečná certifikace je dobrovolná, protože to není ani trochu formalita. První částí certifikace je složení testu (minimálně 75 % správných odpovědí). Druhou částí je zpracování případové studie finančního plánu. Poslední částí je oponentura minimálně 3 případových studií kolegů. Pro úspěšné absolventy máme připraven certifikát KFP:-) a osobní setkání zakončené "maturitním" večirkem.

8týdenní online kurz s bonusy v ceně 13 610 Kč / 543 €

školících dnů
0
hodin vzdělávání
0
bonusů
0
kalkulaček
0
hodiny videokurzu
0

Kdo jsou lektoři a průvodci kurzu?

Ing. Petr Pavlásek, EFA, EFP

Spoluzakladatel KFP trénink a KFP online, zkušený lektor a propagátor finančního plánování a finanční nezávislosti. Metodiku plánu v tužce používá řadu let a zpracoval tisíce plánů v rámci vlastní poradenské praxe, spolupráce s Fichtner a. s., ale i v rámci školení a individuálních koučinků finančních poradců a privátních bankéřů

Mgr. Petr Syrový, EFA, EFP

Dříve šéf analytik Fichtner a. s., lektor KFP a spoluzakladatel KFP online, autor kalkulaček, nástrojů pro poradce, stovek odborných článků a 7 knih o finančním plánování a investicích. Sestavil několik softwarových řešení na finanční plánování a investice. Má zkušenosti jak s analytickou částí finančních plánů, tak také se zpracováním konkrétních řešení.

Komplexní Finanční Plánování

Vyhněte se

 • Složitým finančním plánům
 • Desítkám hodin věnovaným zbytečnému detailu
 • Nesrozumitelným softwarům, které generují „nějaká čísla“
 • Frustraci z dalšího zpracovaného plánu, který opět nic nepřinesl

Začněte

 • Využívat DIP + jednoduchý a ověřený proces finančního plánování
 • Zpracovávat plány efektivně a rychle, se zaměřením na důležité věci
 • Rozumět všem číslům, které klientovi prezentujete
 • Obchodně využívat a vytěžovat Komplexní Finanční Plánování

Jaké jsou ceny?

Standardní cena celkem včetně bonusů 29.510 Kč + DPH

GARANCE KFP

ZÁRUKA VRÁCENÍ PENĚZ
Vyzkoušejte naši kvalitu bez rizika. V případě, že nebudete po prvních dvou webinářích spokojeni a nebudete chtít v tréninku dále pokračovat, vrátíme Vám 100 % zaplacené  ceny. Garance platí do 15. 11. 2023 do půlnoci.

Vaše otázky a odpovědi

Ano, vždy bude i záznam webináře, pokud Vám tedy některý z termínů nesedí, můžete se na záznam a všechny podklady podívat ve studentské sekci, do které budete mít přístup.

Kurz není vhodný pro poradce s titulem EFA a EFP. Pro poradce s titulem PFP nebo se na něj připravující je kurz vhodný. Je také vhodný pro poradce, kteří chtějí začít s investicemi a finančním plánováním nebo už investice a plány dělají, ale chtějí se zdokonalovat a dále rozvíjet. Jako výborný pomocník je kurz i pro manažery, kteří chtějí rozvíjet a vzdělávat své týmy. Kurz manažerům pomůže připravit vlastní adaptační plány. Skvělé se hodí také metodikům, trenérům, školitelům.

Ano, po absolvování celého kurzu obdržíte certifikát KFP. Kurz je také vhodný jako příprava pro certifikaci PFP.

Pracujeme na tom!

Pilně na tom makáme!
Nechte nám na sebe email a dáme vědět ihned, jak to vypustíme do světa!