ROZŠÍŘENO O PENZE

DIP Investiční akademie 2024

Naučte se, jak využít obrovskou příležitost pro finanční poradce

Investiční akademie je náš nejlepší kurz, pokud se chcete posunout v investicích. V tomto roce vám přinášíme novou verzi akademie.
Zůstalo to nejpodstatnější z rozsáhlé akademie a přidali jsme více témat kolem DIPu a penzí.

0

online webinářů zaměřených na investice a DIP

0

hodin praktického vzdělávání v oblasti investic a penzí

0

let vývoje a zlepšování investiční akademie

0

spokojených absolventů předchozích ročníků

Inovovaná DIP Investiční akademie 2024
Čeká na vás

11 tematických živých online setkání, během kterých vám předáme naše know-how z pojištění
všechny webináře, podklady i prezentace jsou k dispozici i ze záznamu, přístupné kdykoliv se vám to hodí
probereme srozumitelně a prakticky témata investic, výběr fondů, nákladovost a detailně penze, DPS a DIPu
inspirující hosté v podobě dalších odborníků z praxe, kteří doplní a rozšíří probírané informace
součástí kurzu jsou i další bonusy v hodnotě přesahující 10.690 Kč, které získáte zdarma
možnost certifikace, díky které si ověříte nabyté dovednosti v praxi a osobní setkání na závěr
zpětná vazba na vaši práci a konstruktivní doporučení, na co se více zaměřit a co zlepšit
garance vrácení peněz v případě vaší nespokojenosti, investice do kurzu je v podstatě bez rizika

Je tu příležitost, kterou vás naučíme využít

Změny v oblasti penzí a nový Dlouhodobý investiční produkt (DIP) jsou pro finanční profesionály největší příležitosti roku 2024.

Záleží, zda tuto možnost uchopíte nebo prostor přenecháte bankám, penzijním fondům a investičním společnostem.

DIP může rozpohybovat kapitálový trh v ČR a významně změnit pohled klientů na investice a spoření na penzi. Předpokládáme, že investiční společnosti budou investovat velké prostředky do medializace a reklamy, takže penze bude obrovské téma v společenském prostoru a na stránkách novin i v online prostoru.

Klíč k využití DIPu je porozumět dobře principům penzí, nastavení produktů, ale zejména investicím, konstrukci renty a finančnímu plánování. Proto jsme letošní Investiční akademii uzpůsobili tak, aby vám v tomto co nejvíce pomohla.

O čem je akademie

Poslechněte si krátký video seriál, který detailně představí akademii.

Co je obsahem kurzu

11 živých online webinářů + záznam + prezentace + materiály + testy a živé setkání

Naše tipy, jak prodávat investice díky finanční nezávislosti a rentě. Typické chyby ve finančním plánu. Pomůžeme Vám sestavit jednoduchý plán k Vaší vlastní rentě! 
Ukážeme Vám tři vzorečky, se kterými vyřešíte 95 % poradenských situací. Představíme Vám vzorové příklady, které Vám pomohou řešit typické námitky klientů. Vybavíme Vás taháky, které Vám pomohou tyto námitky řešit přímo na schůzkách.

Ukážeme Vám, jak motivovat konzervativní klienty k investování.  Makroekonomické vazby, které patří k základní výbavě finančního poradce.

Lektoři: Karel Kořený, David Bureš
5. den:
Naučte se rozumět klíčovým finančním ukazatelům (stabilita, rentabilita, likvidita, aktivita, průměrné náklady na pracovní kapitál, ukazatele kapitálového trhu) a jak i díky nim přemýšlet s podnikatelem o hodnotě jeho firmy. 
6. den: Pochopte výhody a rizika krátkodobých a dlouhodobých pronájmů. Investice do nemovitostí jsou pro podikatele téměř vždy první alternativou a profesionální poradce bez základních znalostí nezaujme.

Srovnání druhů fondů, vztah mezi investiční společností a fondy. Poplatky, náklady, benchmarky, statut, KIID, Factsheety fondů. Principy konstrukce ETF, výhody a rizika ve srovnání s OPF, trendy vývoje a budoucnost OPF a ETF v investičním světě.

Příklady z naší praxe: dobrá a chybná diverzifikace, jak neudělat osudovou chybu. Strategická alokace = 94 % úspěchu. Jak používat taktickou alokaci a na co se soustředit při sestavování portfolia klientů. Řízení emocí klientů, jako klíč k úspěšnému překonání propadů na trzích. 

Představení komplexního řešení od společnosti TrefData. Provedeme vás všemi funkcemi platformy pro penze a ukážeme si konkrétní možnosti využití. Připraveny jsou případové studie pro různě staré klienty a budeme se na to dívat nejen pohledem nákladů a výnosnosti, ale i dalších parametrů pro jednotlivé produkty.

Platformu penzí dostanete jako BONUS přístupnou zdarma do konce akademie.

Časování investic versus dollar cost averaging – srovnání výsledků v různých obdobích. Jak pracovat s kalkulačkami (Pravděpodobnost výnosů, Historie investic) na obchodní schůzce. Měnová diverzifikace z pohledu domácí měny residenta ČR.

Ukazatele TER a syntetický TER. Jak se orientovat ve Factsheetech fondů. Metodika výběru fondů a ETF do portfolia pro klienty a konkrétní příklady a doporučení KFP. Diverzifikace, emoce, riziko.

Jak využít DIP v roce 2024, daně, příklady v DIPu.
Jak počítat konečnou a nekonečnou rentu – pravděpodobné scénáře.
Daně, příspěvky a pravidla
DIPu. Příklady srovnání s prostým ETF, OPF a DPS.

O kolik budete mít vyšší důchod díky správné komunikaci s ČSSZ – případová studie na Vašich datech. Sirotčí, vdovské, vdovecké a invalidní důchody.

Jak správně sestavit portfolio.
Portfolia, která fungují: rozbory portfolií Nobelovy nadace, Norského ropného fondu, ukázky, jak investují nejbohatší lidé světa, reální klienti atd. Vyhněte se chybám při konstrukci portfolia.
 

Certifikace je dobrovolná, ale vnímáme ji jako velmi významnou část celé akademie a doporučujeme ji absolvovat.

Certifikace obsahuje test a praktickou část. Na test máte i více pokusů. To zvládnete :-)!
V praktické části  zpracujete projekt týkající se investic.

Na své řešení pak dostanete zpětnou vazbu od 3 kolegů z branže a zároveň vy připravíte oponenturu 3 kolegům.

Získáte skvělou zpětnou vazbu a zároveň inspiraci od ostatních.

Pro úspěšné absolventy je připraven certifikát Investiční akademie a také je to vstupenka na závěrečné osobní setkání v Praze.

Akademii zakončíme osobním setkáním. 

Předáme certifikáty, probereme uplynulé 4 měsíce a bude prostor nejen pro vaše dotazy, ale i různé postřehy a vzájemnou výměnu zkušeností a diskuzi.

Po oficiální části pak můžeme probírat a diskutovat cokoliv i do pozdního večera.

ZDARMA bonusy v hodnotě 10 350 Kč

Aplikace "Kalkulačky KFP" na 6 měsíců

Sada 3 praktických a srozumitelných kalkulaček pro finanční poradce, které využijte u klientů.

Penzijní platforma od TREFdatat

Přístup po dobu akademie do unikátní penzijní platformy, kde najdete kalkulačky i časové řady.

Chytrá kalkulačka k DIPu a rentě

Nová kalkulačka od Petra Syrového, která pomůže spočítat v jednom DIP, DPS i investice.

30 min. individuální konzultace

Individuální 30 min. konzultace s Petrem Syrovým nebo Petrem Pavláskem.

Osobní setkání v Praze

Pro poradce, kteří projdou akademii a absolvují certifikaci je připraveno osobní setkání s lektory a dalšími absolventy.

Co o akademiích KFP říkají absolventi

Kurzem vás provedou

Petr Syrový

Hlavní lektor KFP trénink a spoluzakladatel KFP online. Autor mnoha kalkulaček, nástrojů pro poradce, stovek odborných článků a několika knih o finančním plánování a investicích. Petr dlouhou dobu působil také jako analytik Fichtner. Jeho školeními prošlo tisíce finančních poradců a bankéřů. Petr umí i složité věci vysvětlit velmi jednoduše.

Petr Pavlásek

Spoluzakladatel KFP trénink a KFP online. Zkušený lektor a propagátor finančního plánování a finanční nezávislosti. Na trhu působí řadu let a podílel se na vzdělávání více než 20 000 finančních specialistů. Petr má obrovské zkušenosti a nadhled v poradenském byznysu. Stále působí i jako finanční poradce s AUM více než 2 mld. CZK.

Jan Grufík

Spolumajitel, lektor a poradce Freedom FS. Honza je držitelem titulů EFA i EFP a dlouhodobě se velmi detailně věnuje tématu penzí, IOLDP, výpočtu důchodů. Se svými kolegy připravili na českém trhu unikátní řešení Česká penze. Praktik, který denně jedná s klienty a v oblasti penzí je detailně zorientovaný a je dvorním školitelem penzijních témat pro KFP.

TREFdata

Trefoil přináší TREFdata, systém pro správu dat a zlepšení obchodních příležitostí a servisu, který propojuje klientská data s prací poradců. Novým řešením pro finanční poradce je Platforma penzí, která poradcům přináší vše potřebné pro jejich práci na jednom místě, včetně kalkulaček, srovnání fondů, komunikační sety a metodiky.

Blanka Nováková

Blanka Nováková je výkonná ředitelka společnosti Trefoil, která nabízí komplexní finanční poradenství a vývoj finančních nástrojů, včetně Platformy penzí a CRM šablony pro finance. Společnost působí na trhu od roku 2005 a má za sebou úspěchy jako sjednání hypoték za 15 miliard korun a nabízí širokou paletu služeb od realit po firemní benefity.

René Kvarda

René Kvarda je spolutvůrcem Platformy penzí a specialistou na finanční plánování, investiční poradenství a budování majetku v Trefoil. René má bohaté zkušenosti z mezinárodního obchodu a marketingu. Poskytuje také konzultace a školení v oblasti vyjednávání.

Jak se přihlásit?

1.

Udělejte rozhodnutí a přihlaste se

Nejsložitější je první krok. Udělejte rozhodnutí a přihlaste se do Investiční akademie KFP.

2.

Absolvujte náš nejlepší kurz

Projdete si 11 tématických online vysílání a závěrečnou certifikaci + osobní setkání.

3.

Vzdělávajete se a zlepšujte

Po absolvování akademie se dostanete na jinou úroveň znalostí a dovedností.

4.

Využijte DIP jako příležitost roku 2024

Rozumějte investicím i novinkám v oblastí penzí a využijte příležitost.

KFP Investiční akademie zlepšily znalosti a dovednosti už více než 650 finančním poradcům. Přidejte se k nim i vy. Své členství si můžete pořídit i na splátky.

Pokud se vám kurz z jakéhokoliv důvodu nebude po prvních 2 tématech líbit, nebo si svou účast rozmyslíte, můžete do 4. března 2024 uplatnit garanci vrácení 100 % peněz.

Chcete se na něco zeptat?
Prohlédněte si nejčastější dotazy našich zákazníků

Jedeme živě! Žádný playback 😂

Od 20. 2. 2024 se uvidíme 11x online vždy v úterý od 9:00 do 12:00. Z pohodlí domova. Bude vždy prostor i pro vaše dotazy a zpětnou vazbu.

Pokud vám to náhodou časově nevýjde, nevadí, vždy je záznam umístěný v členské sekci.

Ano. Po živém vysílání podklady vždy zpracujeme a v uzamčené sekci najdete záznam webináře, zvukovou stopu pro poslech, PDF prezentaci ke stažení a další doprovodné materiály, jako jsou šablony nebo bonusové materiály a rozhovory s hosty.

Ano, kurz je postaven tak, aby měl přínos i pro začátečníky v investicích, ale musíte počítat s plným soustředěním na kurz. Informací je hodně, ale v ucelené a praktické podobě.

Pokud po dvou webinářích zjistíte, že akademie je moc složitá, z akademie můžete odstoupit a vrátíme vám peníze.

Jsme přesvědčeni, že ano.

Z naší zkušenosti vyplývá, že i opravdu ostřílení borci najdou nové impulsy, inspiraci. Zjistí trochu jiný pohled na dané téma a tím dále rozvíjí svoje znalosti.

Pokud zjistíte po 2 seminářích, že akademie je moc jednoduchá, můžete vystoupit a peníze vám vrátíme.

Jako vždy u KFP :-).

Chceme spokojené absolventy a aby vám kurz dával smysl. Pokud po 2 vysíláních (přesně do 4.3.2024) zjistíte, že vám kurz nevyhovuje, nenaplňuje vaše očekávání, nebo není pro vás, tak vám vrátíme peníze zpět.

Rozložená platba je hrazena ve 4 splátkách. První platbu zaplatíte při objednávce. Druhou pak začátkem března, třetí na startu dubna a poslední v květnu.

Ano.

Součástí je certifikace, která je dobrovolná, ale vřele ji doporučujeme. Není jen „za účast“. Součástí je test, který prověřuje znalosti z celého kurzu, ale důležitější je praktická část.

V praktické části zpracujete případovou studii. Dostanete zpětnou vazbu od svých kolegů a dáte zpětnou vazbu třem jiným kolegům. Uvidíte, jak nad stejným tématem přemýšlí jiní a můžete se vzájemně inspirovat.

Na certifikaci bude dostatek času. S těmi, kdo si dají práci a zpracují vše potřebné, se pak uvidíme na osobním setkání v Praze.

Certifikát pak může zdobit vaši kancelář.

Společně se uvidíme v Praze. Ladíme přesný termín v červnu 2024, tedy po zpracovaných a vyhodnocených certifikacích. Dáme Vám včas vědět.

Pracujeme na tom!

Pilně na tom makáme!
Nechte nám na sebe email a dáme vědět ihned, jak to vypustíme do světa!