Záznam webináře
Záludnosti strukturovaných produktů

Níže najdete záznam webináře KFP online z 19. 11. 2020. 

Níže najdete další pomůcky a podklady z webináře

Co si z webináře odnést?

 1. Podobně jako peněžní trh, dluhopisy, akcie, nemovitosti, komodity či alternativní investice i strukturované produkty mají své výhody a nevýhody. 
   
 2. A podobně jako u peněžního trhu, dluhopisů, akcií, nemovitostí, komodit či alternativních investic nelze ani u strukturovaných produktů říci, že jsou vždy dobré nebo špatné. Záleží na konkrétní situaci klienta a konkrétní konstrukci strukturovaného produktu. V praxi však často dochází k tomu, že méně zkušený či spíše líný poradce/bankéř, který se s konstrukcí strukturovaného produktu dobře neseznámí, může klientovi prodat příliš velké riziko nebo zbytečně omezený výnos (aniž by si toho oba byli dobře vědomi) neodpovídající klientově finanční situaci či jeho rizikovému profilu.

   

 3. Jednou z důležitých nevýhod strukturovaných produktů je často poměrně složitá konstrukce, které není běžný klient ani nezkušený poradce/bankéř schopen plně porozumět. K dobrému pochopení konstrukce v žádném případě nestačí povrchní přečtení marketingového letáku. 
  K porozumění konstrukci je potřeba projít prospekt, který má obvykle desítky i stovky stran. Proto  strukturované produkty nejsou vhodné pro méně zkušené poradce/bankéře a pro poradce/bankéře, kterým se nechce studovat nebo nemají čas proniknout do konstrukce strukturovaného produktu.
    
 4. Na webináři Petr Syrový vysvětloval, jak se strukturované produkty konstruují, jak je pochopit, jak se počítá koš akcií a jaké jsou typické záludnosti strukturovaných produktů.
   
 5. Ukazovali jsme si návod, jak si postavit vlastní „Zajištěný fond“ a jak ho pomocí kalkulačky KFP online porovnat s jiným strukturovaným produktem.

   

 6. Studujte! Využijte čas, který máme nečekaně navíc kdispozici, a vzdělávejte se. Náš tip na knihu, která Vám pomůže lépe přesvědčit klienty, vaše kolegy v týmu, spolupracovníky, šéfa či podřízené je „Koučování“ od Johna Whitmore. Management Press 2004.  
  Koučování je přístup, který vám pomůže při plánování, delegování, řešení problémů, rozvoji lidí ve vašem týmu i vzdělávání klientů. A John Whitmore je mistr v umění vysvětlit vše jednoduše a prakticky.

 7. Studujete! Pro zvyšování odbornosti a poradenských znalostí jsou strukturované produkty velmi vhodným tréninkovým materiálem. Prolistujte si prospekt, nakreslete si konstrukci strukturovaného produktu a vysvětlete ji méně zkušeným poradcům ve vašem týmu. Tak si nejlépe ujasníte, zda konstrukci opravdu rozumíte a umíte ji jednoduše vysvětlit klientovi.

   

 8. Sledujte naše webinářeJZveme Vás na náš další webinář 26. 11. 2020 opět ve čtvrtek od 9.00 do 10.30 hod. Tématem budou Rizika korporátních dluhopisů, kde chceme upozornit na důležité skutečnosti, kterých si většina klientů a často ani někteří poradci nejsou vědomi.

 9. Rezervujte si čas ve čtvrtek 3. 12. 2020 (opět 9:00 až 10:30) na poslední webinář zdarma na téma „Největší chyby finančních poradců (včetně nás samotných)“. Na závěr webináře máme pro Vás speciální Vánoční dárek ZDARMA a představíme možnost vstupu do Investiční Akademie KFP online na rok 2021 za unikátní akční cenu. O tématech Investiční Akademie KFP online si můžete přečíst zde: https://www.kfponline.cz/akademie/ 
  Investiční Akademie KFP online startuje ve čtvrtek 7. 1. 2021 od 9.00 do 12.00 (+15 dalších týdnů). 
  Pokud zvažujete investici do svého rozvoje a systematického vzdělání na rok 2021 tak s nákupem rozhodně vydržte do 3.12.Na vánoční dárečky ušetříte částku, která Vám udělá radost 

Pracujeme na tom!

Pilně na tom makáme!
Nechte nám na sebe email a dáme vědět ihned, jak to vypustíme do světa!