Záznam webináře
Základ investiční pyramidy – neprůstřelné pojištění za minimální cenu

Níže najdete záznam webináře KFP online z 9.4.2020. 

Aktuální situace na trzích a změny za poslední týden. Jak pracovat s pojištěním v rámci plánu, jak nastavit pojistné částky. Speciální kalkulačka na výpočet pojistných částek a představení nového kurzu na certifikaci k pojištění.

Níže najdete další pomůcky a podklady

Nový přípravný videokurz k certifikační zkoušce na pojištění

Do konce dubna za speciální zaváděcí ceny!

Přípravný videokurz k POJIŠTĚNÍ

Do konce roku 2020 musíte mít zkoušky na pojištění, pokud patříte mezi finanční poradce, pojišťovací specialisty a bankéře, kteří řeší s klienty pojištění. Máme pro Vás řešení, jak se na zkoušky připravit rychleji a jednodušeji!
NOVINKA

Co si z webináře odnést?

1. Pokorně si přiznejme (podobně jako to dokázal Warren Buffett): „Nemáme nejmenšího tušení, kde bude akciový trh, kurz koruny vůči euru/dolaru nebo vývoj inflace ode dneška za rok“. Neslibujte klientům pod dojmem posledních růstových dnů, že už je krize za námi a trh se otočil. Při rozhovorech s klienty pořád pracujte s různými scénáři. Akcie mohou růst, stagnovat i mnoho dalších měsíců klesat. Špatná čísla z ekonomiky nás ještě čekají. Důležité je mít písemný finanční plán a postupovat podle něj.

2. Základním stavebním kamenem dobrého finančního plánu je minimalizace rizik. Tj. ochrana majetku, který jste již vybudovali a ochrana budoucích příjmů. Tzn. dobré zajištění rezervami a majetkem v případech, kdy můžete být „sami sobě levnou pojišťovnou“ a dobré pojištění v situaci, kde majetek jako zajištění nestačí.

3. Náš algoritmus, jak přemýšlet o stanovení optimální pojistné částky (je-li to možné, snažte se optimu přiblížit), je následující.

  • Co nejhoršího se může stát?
  • Jaký bude výpadek příjmů?
  • Jaké budou náklady?
  • Které cíle chci i přes vzniklou situaci zajistit (děti, renta)?
  • Jaké budou sociální dávky (vdovské, invalidní, sirotčí)?
  • Jaké mám dluhy?
  • Jaký mám majetek?
  • Kolik bude výsledný deficit?
  • – 5.000 Kč výsledný deficit = 1.000.000 Kč pojistná částka
  • – 500 € výsledný deficit = 100.000 € pojistná částka

Uvedený algoritmus je součástí kalkulačky KFP, kterou jste si mohli v průběhu webináře stáhnout zdarma. Pokud jste to nestihli, bude k dispozici i na dalším webináři.

4. Studujte! Využijte čas, který máme nečekaně navíc k dispozici a vzdělávejte se. Náš tip na výbornou knihu a „nabušený“ e-learning jsou zde:
– Den, kdy praskla bublina,  Gordon Thomas  a Max Morgan Witts, (Oldag 2000). Inspirativní čtení líčí krach na newyorské burze na Wall Streetu v roce 1929 z pohledu různých osob (prezidenta newyorské burzy, zakladatele Bank of America, Henryho Forda, Joe Kennedyho, Winstona Churchilla a mnoha dalších).
– Přípravný videokurz POJIŠTĚNÍ. Čeká Vás zkouška z pojištění a nechcete se učit otázky otrocky zpaměti, bez znalostí souvislostí? Nebo chcete vzdělávat nové pojišťovací poradce ve Vaší firmě? Poslechněte si, jak o důležitých věcech v pojištění přemýšlejí v povídání plném příkladů pojistný analytik a expert Dušan Šídlo s Petrem Syrovým a Petrem Pavláskem.

5. Sledujete naše další webináře 🙂 Připravujeme další webináře. Nechte nám na sebe kontakt a dáme Vám o nich vědět. K odběru novinek se můžete přihlásit dole v patičce.

Pracujeme na tom!

Pilně na tom makáme!
Nechte nám na sebe email a dáme vědět ihned, jak to vypustíme do světa!