Záznam webináře
Strategická alokace

Níže najdete záznam webináře KFP online z 12. 11. 2020. 

Níže najdete další pomůcky a podklady z webináře

Co si z webináře odnést?

 1. Strategická alokace ovlivňuje v investování 94 % úspěchu. Proto se tomuto tématu věnujeme do větší či menší hloubky na mnoha kurzech KFP (Přípravné kurzy PFP, EFA, EFP, Investiční Akademie). Tentokrát jsme téma pojali z pohledu kalkulaček KFP (Investiční kalkulačka KFP a především Pravděpodobnost historických výnosů), pomocí kterých můžete klientovi rychle a jednoduše vysvětlit, proč se soustředit na to důležité (alokaci), co můžete společně ovlivnit a neřešit časování a další faktory, které ovlivnit neumíte, a navíc hrají v celkovém výsledku investice minimální roli. Používejte tento argument při otázkách/námitkách klientů, zda je správná doba začít investovat právě dnes či zda by nebyl lepší fond X nebo investiční společnost Y.
 2. V aktualitách Petr Syrový navazoval na svůj článek, ve kterém ukazuje na zajímavých číslech, že pokud je trh na historickém rekordu, vůbec to neznamená, že je již na maximu a dále neporoste. Právě naopak. V 80 % případů dále roste. (Více v článku KFPonline.cz/blog)
 3. Jak vypadá nejbezpečnější portfolio pro investiční horizont na 1 rok nebo na 30 let zkušenější poradci jistě tuší. Ale jak je to u horizontu 5 let nebo 10 let, to je častá otázka na živých i online kurzech. Petr Syrový Vám nasimuloval důkazy, jaká portfolia odolávala nejlépe rizikům v posledních 100 letech.
 4. Ukázali jsme si, jak vypadá Strategická alokace podle autorit, jako jsou Morningstar nebo Nobelova nadace.
 5. Na závěr jsme připomněli důležitý tip:
  5.1. určete si, co je pro Vaše klienty riziko
  5.2. najděte pro ně vhodné portfolio
  5.3. připravte klienty pomocí kalkulačky na to, jaké mohou očekávat průměrné reálné výnosy portfolií a co očekávat, když trhy předvedou podprůměrný nebo dokonce extrémně špatný výsledek. Naučte se pracovat s grafem, který klientům dokazuje, že když akcie předvedou na 20ti letém období extrémně špatný výsledek, tak pořád dokáží ochránit reálnou kupní sílu jejich investice. A ukažte, že pokud předvedou akcie průměrný výsledek, překonaly v posledních 100 letech všechny ostatní finanční produkty složené z dluhopisů a peněžního trhu(tzn. nejen dluhopisové fondy a fondy peněžního trhu, ale i stavební spoření, transformované penzijní fondy, zajištěné fondy, prémiové vklady, spořicí účty, běžné účty, kapitálové životní pojištění, konzervativní IŽP atd.)
 6. Studujte!Využijte čas, který máme nečekaně navíc k dispozici, a vzdělávejte se. Náš tip na „Paretovo pravidlo“ ze všech možných úhlů pohledu je kniha Richarda Kocha „Pravidlo 80/20“. Management Press 2000.
  Věnujte se tomu, co je skutečně důležité. Proč? Protože 20 % klíčových aktivit přináší 80 % výsledků. V investicích je tím důležitým Strategická alokace, která ovlivňuje 94 % úspěchu.
 7. Sledujte naše webináře ;-). Zveme Vás na náš další webinář 19. 11. 2020 opět ve čtvrtek od 9.00 do 10.30 hod. Tématem budou „Záludnosti strukturovaných produktů“, kde chceme upozornit na důležité skutečnosti, kterých si většina klientů a často ani někteří poradci nejsou vědomi.
 8. Rezervujte si čas ve čtvrtek 3. 12. 2020 (opět 9:00 až 10:30) na poslední webinář zdarma na téma „Největší chyby finančních poradců (včetně nás samotných)“. Na závěr webináře máme pro Vás speciální Vánoční dárek ZDARMA a představíme možnost vstupu do Investiční Akademie KFP online na rok 2021 za unikátní akční cenu. O tématech Investiční Akademie KFP online si můžete přečíst zde: https://www.kfponline.cz/akademie/

Investiční Akademie KFP online startuje ve čtvrtek 7. 1. 2021 od 9.00 do 12.00 (+15 dalších týdnů).
Pokud zvažujete investici do svého rozvoje a systematického vzdělávání na rok 2021 tak s nákupem rozhodně vydržte do 3.12.! Na vánoční dárečky ušetříte částku, která Vám udělá radost.

Pracujeme na tom!

Pilně na tom makáme!
Nechte nám na sebe email a dáme vědět ihned, jak to vypustíme do světa!