KFP online klub 2021

Špičky poradenského trhu sdílejí nejlepší know-how v online webinářích a mastermind skupinách
Odborný obsah, který jde více do hloubky, inspiruje, profesně posouvá dále. 
Důvěryhodné a nezávislé informace pod odbornou záštitou KFP. 

„Vzdělávací servis KFP pro TOP poradce“ EFPáci – EFÁkům

PFP/EFA/EFP kreditů
0

Proč KFP online klub vzniká?

„Za KFP vnímáme rostoucí poptávku a vnitřní potřebu skutečných finančních profesionálů po možnostech osobního a odborného profesního růstu. Na trhu nám chybí kvalitní, odborné a nezávislé informace, které jsou navázané na praktické zkušenosti kolegů z branže. Kolegů, za kterými jsou prokazatelné výsledky a kteří mají co předat dále. Chybí nám platforma pro inspiraci a možnost sdílet zkušenosti. Chybí nám dostupný hodnotný obsah, který nepůjde pouze po povrchu, ale bude více zaměřen na detail, a to i za cenu vyšší složitosti a odbornosti. Proto jsme se rozhodli založit KFP online klub. Platformu pro sdílení zkušeností a odborný rozvoj finančních poradců, kteří se chtějí dlouhodobě rozvíjet a posouvat, zlepšovat, čerpat inspiraci a přinášet svým klientům a spolupracovníkům stále lepší službu a větší přidanou hodnotu.“

Petr Pavlásek a Petr Syrový

Co je součástí online klubu?

Unikátní webináře s profesionály z praxe

Každý měsíc jeden webinář s vybranými profesionály, kteří mají co říct. Vždy praktické informace, které vychází ze zkušeností prezentujících. Konkrétní věci, návody, postupy pro poradenskou praxi a inspiraci.

Diskuze a sdílení know-how s lektory

Po každém webináři bude prostor pro společnou diskuzi, dotazy a sdílení zkušeností na dané téma. Využijte praktické zkušenosti lektorů na maximum.

Odborné články, více do hloubky

Budeme přinášet autorské články, které budou dostupné v plné verzi pouze pro členy online klubu. Obsah bude odbornější, než je dnes na trhu běžné. Obsah a texty podložené daty, grafy, čísly, výpočty.

Pravidelné aktuality z kapitálových trhů

Kapitálové trhy jsou plné informací a jsou nesmírně komplexní. V rámci KFP online klubu vždy shrneme ty nejdůležitější věci a vybereme informace, které nás za daný měsíc zaujaly.

Vzdělávací miniprezentace

Kromě měsíčních webinářů a odborných článků přineseme i "tradiční" miniprezentace Petra Syrového, který se vždy podívá v 5-10 minutách na konkrétní poradenské téma.

Konkrétní návody a postupy

Podklady a celý obsah KFP online klubu bude vytvářen s maximálním důrazem na praxi a možnost implementace do vlastního poradenského byznysu. Konkrétní a jasné kroky, informace, data, návody, checklisty.

Prosincová mastermind

Po prosincové prezentaci Vladimíra proběhne sdílení zkušeností majitelů malých poradenských firem v mastermind skupinách. Diskutovat budeme o tom, jak přešli nejlepší poradci v ČR na placené poradenství a co si vzít do praxe.

Uzamčená členská sekce

Veškeré záznamy webinářů, audio záznamy, plné znění článků, prezentace, obchodní pomůcky, checklisty a postupy najdete v uzamčené členské sekci. Online, přístupné pro Vás.

Témata online webinářů 2021

Jak jsme přešli z MLM na placené poradenství?

26. 1. 2021 - Bc. Zbyněk Prim, DiS, EFP

Jak jsme přešli z MLM na placené poradenství?

Co to vůbec je placené poradenství. Proč, kolik a za co má klient platit. Legislativa na druhém místě, registrace na ČNB, smluvní dokumentace. Důležitý tip k fakturaci. Bez cash flow nepřežijete. Společník nebo one man show. Naše největší chyby a úspěchy. Kontrolní seznam kroků, jak vše zavést do praxe.

Jak jednoduše začít s ETF?

23. 2. 2021 - Bc. Lukáš Paldus, EFP

Jak jednoduše začít s ETF?

ETF - investiční nástroj budoucnosti. A proč by jej měl dobře znát každý investiční poradce. Ověřené platformy, největší ETF Black Rocku, způsoby odměňování, investice a vypořádání obchodu, ukázky, evidence portfolia, první investice, jak na to... Kontrolní seznam kroků, jak vše zavést do praxe.

Korporátní dluhopisy v posledním tažení

23. 3. 2021 - Martin Dočekal

Korporátní dluhopisy v posledním tažení

Jak se orientovat v databázi dluhopisových prospektů. Dočekalovo desatero jak analyzovat emitenta. Pořadní vypořádání při krachu emitenta dluhopisu. Pohled na nejrizikovější emise korporátních dluhopisů, před kterými chceme varovat poradce i jejich klienty. Kontrolní seznam kroků, jak vše zavést do praxe.

Novinky v penzijních schématech

27. 4. 2021 - Mgr. Jan Grufík, MBA, EFP

Novinky v penzijních schématech

Aktuální stav důchodového zabezpečení, výpočet penze, vdovské, vdovecké, invalidní a sirotčí důchody a jejich kalkulace ve finančním plánu. Typické chyby zaměstnanců i podnikatelů při započítané době na důchod. Výpočet optimální penze jako akviziční nástroj bonitních klientů. Kontrolní seznam, jak vše zavést do praxe.

Behaviorální finance a wealth protection strategie

25. 5. 2021 - Ing. Petr Šimčák, CFA

Behaviorální finance a wealth protection strategie

Behaviorální výzkum ke strategické alokaci. Riziko pro všechna portfolia podle Benjamina Grahama. Propojení klasického přístupu k investování s typickými psychologickými chybami investorů. Behaviorální alokace aktiv a Gold Based Asset Allocation. Kontrolní seznam, jak vše zavést do praxe.

Investiční nemovitosti v době krize

22. 6. 2021 - Ing. David Bureš, EFP

Investiční nemovitosti v době krize

Investiční nemovitosti zajímají většinu bonitních klientů. Komplexní správa nemovitosti jako akviziční nástroj. Jak se změnil airbnb byznys a jak dlouhodobé pronájmy v době COVID-krize. Aktuální výnosnost, změny v legislativě, přístup nájemníků i nájemců. Kontrolní seznam, jak vše zavést do praxe.

SJM sezdaných a nesezdaných partnerů

20. 7. 2021 - Mgr. Tomáš Lerch, EFP

SJM sezdaných a nesezdaných partnerů

SJM, základní charakteristika majetkových práv za trvání svazku, rozdíly u sezdaných a nesezdaných párů, na co klienty upozornit při prezentaci finančního plánu v návaznosti na závazky z hypotéky. Určení majetkových vztahů při existenci dluhů vymáhaných soudní cestou. Kontrolní seznam, jak vše zavést do praxe.

Nemovitost jako investiční past

31. 8. 2021 - Ing. Karel Kořený, EFP

Nemovitost jako investiční past

Hrubé chyby, které klienti dělají při investování do nemovitostí a jak před nimi své klienty ochránit. Kdy je vhodné do portfolia zařadit investiční nemovitosti, jak vybrat vhodnou nemovitost pro dlouhodobý pronájem, jak si spočítat výnosnost nemovitosti, jak najít vhodného nájemníka a jaké jsou největší chyby u pronajímání nemovitostí. Kontrolní seznam, jak vše zavést do praxe.

Hypotéční kalkulačka. Ukázaná platí (i u klienta)

21. 9. 2021 - Mgr. Petr Syrový, EFP

Hypotéční kalkulačka. Ukázaná platí (i u klienta)

Jakou volit fixaci hypotéky – pohled investiční optikou: výnos, riziko, likvidita Jak nastavit hypotéku, aby byla v souladu s investičním plánem: · Jaká hypotéka je „nejlepší“ z hlediska výnosu nebo emocí · Jak se změní výnosnost nemovitosti na pronájem, pokud k financování použijeme hypotéku? O kolik se dané varianty liší? Ukázka na kalkulačkách. Návod, jak vše spočítat pro každého klienta individuálně.

Jak správně vybrat pojistku, novinky v pojištění

19. 10. 2021 - Ing. Dušan Šídlo

Jak správně vybrat pojistku, novinky v pojištění

Jak přemýšlet o výběru vhodné pojišťovny a co jsou při výběru konkrétního pojistného produktu K.O. kritéria. Každá pojistka je levná z nějakého důvodu. Cena versus výluky z pojištění. Novinky v pojištění na rok 2022. Kontrolní seznam, jak vše zavést do praxe.

Aktuality na kapitálových trzích

23. 11. 2021 - Ing. Tomáš Tyl, EFP

Aktuality na kapitálových trzích

Pohled na aktuální úrokové sazby, inflaci, aktuální valuace akcií a dluhopisů. Fair value dle Morningstar, přítoky do akcií a dluhopisů, na kterém podkladovém aktivu je aktuálně největší bublina. Pohled na USA, Evropu, Svět, taktická alokace a doporučení na rok 2022. Kontrolní seznam, jak vše zavést do praxe.

Jak budovat poradenský byznys

7. 12. 2021 - Ing. Vladimír Fichtner

Jak budovat poradenský byznys

To nejlepší z listopadového dvoudenního workshopu pro EFP poradce. Vše o akvizicích aneb jak se dostat z 50 mil. Kč investic na více než 3 mld. Kč. Pozvání klientů na akviziční workshop. Po prezentaci Vladimíra proběhne sdílení zkušeností majitelů malých poradenských firem v mastermind skupinách (11.00 až 13.00 hod). Diskutovat budeme o tom, jak přešli nejlepší poradci v ČR na placené poradenství a co si vzít do praxe.

Více o lektorech

Bc. Zbyněk Prim, DiS, EFA, EFP

Spolumajitel firmy Trust & Wealth Protection. Zkušený poradce, praktik, lektor a svěřenský správce. Dnes CEO firmy, která dělá placené poradenství pro bonitní klienty na principu Family Office s širokým servisem nemovitostních, účetních, daňových, právních a investičních služeb. Aktuální AUA ve stovkách miliónů Kč.

Bc. Lukáš Paldus, EFA, EFP

Začínal v Komerční bance, prošel různými pozicemi ve firmách OVB, Generali, INSIA. Spoluzakladatel, školitel a hlavní analytik firmy In Invest. Investice jsou Lukášův život, zajímá se o sociálně odpovědné investování a rád se s Vámi podělí o zkušenosti, proč investovat prostřednictvím ETF. Pokud zvažujete přechod z OPF na ETF, Lukáš Vám poskytne konkrétní návod, jak jednoduše začít.

Martin Dočekal

Analytik a redaktor na Finsider.cz. V minulosti působil jako šéfredaktor odborného časopisu Poradenství & Finance. Publikoval články o nákladové konstrukci a některých investičních řešeních a fondech. Jeho specializací je oblast korporátních dluhopisů a finančně poradenský trh. Pro své klienty poskytuje placené poradenství a analytické služby v oblasti korporátního financování. Je zakladatel investičního fondu kvalifikovaných investorů, zaměřeného na dluhopisy.

Mgr. Jan Grufík, MBA, EFA, EFP

Jenda je spolumajitel, lektor a poradce Freedom Financial Services, s.r.o. Specializuje se na vytváření firemních metodik, tvorbu investičních principů, pravidel strategické a taktické alokace a školení pro nové i zkušené kolegy z firmy. S KFP spolupracuje na prezentaci modulu Penzijní systémy, v rámci kterého představuje i unikátní akviziční metodiku bonitních klientů.

Ing. Petr Šimčák, CFA

Petr vystudoval ekonomiku i psychologii, je zástupce ředitele obchodu Amundi Czech Republic Asset Management, člen představenstva Amundi Asset Management. Přední odborník a lektor v oblasti investování v ČR. Autor mnoha skvělých článků v časopise Fond Shop, aktuálně autor podcastu Investiční myšlenky.

Ing. David Bureš, EFA, EFP

Majitel firmy Bureš & partneři. Specialista na budování renty prostřednictvím nemovitostí, jejichž kompletní financování, pronájem a správu pro klienty zajišťuje. Pro více než 2.700 klientů zprostředkoval téměř 2 mld. hypoték. Poradenství pro VIP klienty má charakter Family Office, ve správě má 1,2 mld. majetku.

Mgr. Tomáš Lerch, EFA, EFP

Vystudoval jadernou fyziku, působil jako lektor předmětu statistika Masarykovy University. Dnes je v pozici CEO ve V.I.P. Consulting office Partners. Své poradenské zkušenosti umí propojovat s účetnictvím a daněmi klientů. Tomáš je autorem mnoha vzdělávacích videí, článků a odborných kurzů pro finanční poradce, které v rámci firmy Partners připravuje na titul EFA.

Ing. Karel Kořený, EFA, EFP

Karel školí více než 30 let finanční témata odborných dovedností (hard skills) a firemních financí. I velmi složitá a odborná témata umí vysvětlit velmi srozumitelnými, zábavnými a praktickými příklady. Karel je dlouholetý lektor a zakladatel KFP, svoji poradenskou praxi rozvíjí ve firmě Finanční Svoboda s.r.o. pod značkou Finanční rodina.

Mgr. Petr Syrový, EFA, EFP

Petr vystudoval matematicko-fyzikální fakultu Karlovy University, je autorem 7 odborných knih na téma finančního poradenství, stovek odborných článků, několika poradenských software a 29 poradenských kalkulaček. Svoji výjimečnou odbornost umí propojit s praxí v analytickém týmu Fichtner s.r.o. a srozumitelně ji předat investičním specialistům a poradcům. Na titul EFA/EFP připravil více než polovinu všech úspěšných EFA/EFP poradců v ČR a na Slovensku.

Ing. Dušan Šídlo

Uznávaný odborník na pojištění v ČR. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor finance a pojistné inženýrství. Je členem České společnosti aktuárů (pojistných matematiků). Dušan je autorem tří knih s tématikou osobních financí a pojištění (Život jako riziko, Jak nás podvádějí, Nenechte se dojit). Spolupracoval na několika veřejně prospěšných projektech z oblasti finančního vzdělávání. Pracuje jako pojistný analytik, vyvinul několik unikátních indexů pro srovnání pojištění. V roce 2020 založil Akademii pojištění.

Ing. Tomáš Tyl, EFA, EFP

Spolumajitel a senior analytik Fichtner s.r.o. V rámci firmy připravuje analýzy a portfolia pro klienty rentiéry. S KFP spolupracuje na lektorování školících modulů pro EFA a EFP poradce (v rámci vzdělávacího servisu KFP v minulých letech připravil moduly: Portfolio pro rentiéry, Megatrendy, Aktuality, Private Equity, Alternativní investice). Je autorem dvou knih pro finanční poradce (10 způsobu jak ne-přijít o peníze, a společně s Petrem Syrovým Osobní finance).

Ing. Vladimír Fichtner

Zakladatel společnosti a hlavní investiční stratég Fichtner s.r.o. a OCP Frank, a.s. začínal v roce 1991 jako šestý člověk u Petra Kellnera v PPF. Později se stal portfolio manažerem a následně ředitelem investiční společnosti Pioneer Investments v České republice. Načerpané zkušenosti a nespokojenost s chováním finančních institucí ho v roce 2003 vedly k založení investičně poradenské společnosti Fichtner s.r.o. Spojil se s předními investičními analytiky a vytvořili investiční systém, s jehož výsledky jsou klienti spokojeni. AUA 3 mld. Kč.

BONUS pro členy KFP online klubu

Sleva 7 537 Kč bez DPH na „Analytický servis Fichtner s.r.o.“

Zajímavých témat
0
Řečníků z praxe
0
Odborných článků
0
Vzdělávacích miniprezentací
0
Kreditů pro PFP/EFA/EFP
0

Členství v online klubu

Zaujala Vás možnost sdílet informace a know-how s těmi nejlepšími poradci v ČR? Přemýšlíte, jak se byznysově i osobnostně posunout dále? Chcete se více zaměřovat na bonitnější klientelu? 

Nevymýšlejte vymyšlené! Inspirujte se, sdílejte zkušenosti. 

Neváhejte a vstupte do KFP online klubu.  Máte na výběr měsíční členství nebo rovnou celoroční.

F&Q – odpovědi na nejčastější otázky ke KFP online klubu

Jak jsme již zmiňovali v úvoduhlavní myšlenka vzniku KFP online klubu je: „Za KFP vnímáme rostoucí poptávku a vnitřní potřebu skutečných finančních profesionálů po možnostech osobního a odborného profesního růstu. Na trhu nám chybí kvalitní, odborné a nezávislé informace, které jsou navázané na praktické zkušenosti kolegů z branže. Kolegů, za kterými jsou prokazatelné výsledky a kteří mají co předat dále. Chybí nám platforma pro inspiraci a možnost sdílet zkušenosti. Chybí nám dostupný hodnotný obsah, který nepůjde pouze po povrchu, ale bude více zaměřen na detail, a to i za cenu vyšší složitosti a odbornosti. 

Především pro pokročilé a velmi pokročilé poradce, kteří se zaměřují na komplexní finanční plánování a investice. Pro poradce, kteří směřují ke specializaci se zaměřením na investice.

Není určen jen poradcům s titulem, je určen všem zkušeným poradcům, které zajímá především výměna praktických zkušeností od lektorů praktiků. KFP zve jako lektory především poradce s titulem EFP, kteří dané téma v praxi realizují. 

Ne. Jsme sice příznivci placeného poradenství, ale domníváme se, že provizní i placené poradenství mohou vedle sebe dále fungovat a přinášet klientům vysokou přidanou hodnotu v obou formách. 

Až na výjimky se budeme snažit o pravidelnost s touto logikou: 
2. týden v měsíci … odborný článek nebo odborné video  
3. týden v měsíci … vzdělávací miniprezentace (letos “seriál” na téma deriváty) 
4. týden v měsíci … webinář s hostem KFP 

Živý webinář se koná od 9.00 do 11.00 hodin. V případě zájmu pokračuje diskuzí, a to do cca 11.30. Vše se nahrává a je poté k dispozici jako video-záznam v členské sekci. 

Ano. Celoroční účast znamená 25 kreditůKaždý webinář je po vyplnění závěrečného testu ohodnocen příslušným počtem kreditů (leden 1 kredit, únor až říjen 2 kredity, listopad a prosinec za 3 kredity). Podmínkou přiznání kreditů je vyplnění testu, ve kterém je potřeba odpovědět správně minimálně 50 % otázek. Odkaz na test je s videozáznamem webináře umístěn v členské sekci. KFP následně zajistí připsání Vašich kreditů u EFPA ČR.

Ano. Listopadové „Aktuality s Tomášem Tylem a prosincový webinář s Vladimírem Fichtnerem „Jak budovat poradenský byznys“ jsou za 2 x 3 = 6 kreditů, které mají pro poradce s titulem EFP hodnotu EFP-kreditů, pro ostatní mají hodnotu jejich potřebných kreditů (EFA, PFP). 

Samozřejmými pravidly jsou profesionální slušnost, respekt vůči poradcům z konkurenčních firem a konkurenčním produktům. Nerespektování pravidel slušnosti může znamenat vyloučení z webináře, při opakovaném porušování pravidel i vyloučení z klubu. 

Zapojte se do diskuzí a buďte aktivní. Nebojte se zeptat, nejsou hloupé otázky, hloupý zůstává ten, kdo se bojí zeptat. Čím aktivnější budete, tím více si odnesete. Sdílejte své knowhow a vystavte jej zkoušce – kritice kolegů. Pokud své knowhow „tajíte“, ocitnete se časem v izolaci a poradensky zakrníte. 

Měsíční členství zrušíte tak, že nezaplatíte fakturu na další měsíční období. Přístup do členské sekce Vám bude automaticky ukončen. 
Pro roční členství máte  3 měsíců od zakoupení garanci vrácení 100 % ceny. Pokud nesplníme Vaše očekávání, ozvěte se nám a my Vám vrátíme 100 % zaplacené ceny. 

Zavolejte Petra Pavláska na mobil 00420 602 790 222 nebo napište na e-mail: PP@KFP.cz

Pracujeme na tom!

Pilně na tom makáme!
Nechte nám na sebe email a dáme vědět ihned, jak to vypustíme do světa!