Jaký je Váš ideální den?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Práce mnoha finančních poradců je často nekončící kolotoč: akvizice – schůzka s klientem – analýza potřeb – příprava finančního plánu – prezentace řešení – podpisy smluvní dokumentace – servisní schůzky –žádost o doporučení – další akvizice. 
Když víte, kam chcete svůj byznys posunout, může to být časem jinak. První krok k tomu je, že víte, proč to děláte. Jak vypadá cílová fotografie toho, kam se chcete dostat, jak vypadá Váš ideální den!  

Na školeních KFP zaměřených na budování poradenské praxe děláme cvičení, které Vám pomůže si ujasnit, jak bude vypadat Váš ideální den. V době, kdy svůj poradenský byznys dostanete z krysího závodu do fáze, kdy jste finančně nezávislí, a kdy už práce pro Vás není ekonomickou nutností. 

Pokud vizi ideálního dne nemáte, tak si před dalším čtením udělejte dobrou kávu, čaj, nalijte si číši vína, nebo sklenku koňaku (to už necháme na Vás). Představte si, jaké by to bylo, kdybyste už byli finančně nezávislí. Pracovat už nemusíte, ale samozřejmě můžete, pokud Vám práce přináší radost, seberealizaci a naplnění. Dopřejte si čas, vžijte se do pocitu, že ideální dny už nastaly. Představte si, jaké to je (bude) a napište si odpovědi na následující otázky: 

  1. V kolik hodin chci vstávat a jak vypadá mé ideální ráno (vstávám bez budíku a beze spěchu, cvičím, medituji, mám čas na procházku, připravuji skvělou a zdravou snídani pro své blízké … nebo mé ráno vypadá úplně jinak …)? 
  2. Co dělám dopoledne (pracuji, sportuji, vzdělávám se, věnuji se rodině … nebo mám jinou představu)? 
  3. S kým obědvám a co si dám dobrého (na oběd chodím s VIP klienty a probíráme jejich portfolia, obědvám v příjemné restauraci se svým partnerem nebo chystám oběd pro rodinu/děti/vnoučata … nebo si představuji oběd jinak …)?  
  4. Jak trávím odpoledne (pracuji, sportuji, vzdělávám se, věnuji se rodině … nebo mám jinou představu)? 
  5. Jak vypadá můj ideální večer po dobré večeři (konečně mám čas na kulturu, knihu, studium angličtiny, přátele, večerní procházku, zajímavý film …)? 

Pokud si představíte a sepíšete svůj ideální den, doporučuji jít ještě o kousek dál. Jak vypadá Váš ideální týden, měsíc, rok. Kolik času věnujete práci, studiu, charitě, odpočinku, rodině, sobě. Pokud přesně víte, jak vypadá Váš ideální den, je mnohem pravděpodobnější, že k němu někdy skutečně dospějete. 

Váš ideální den nemusí být nutně spojen s finanční nezávislostí a věřím, že jej čas od času zažívá každý z Vás. Já ideální dny zažívám často, týdny občas, ideální měsíc jsem prožil párkrát za život (před lety měsíční dovolenou s rodinou v USA nebo pět týdnů v Chorvatsku s rodinou a týden na Šumavě s přáteli o letošních prázdninách). Můj ideální měsíc není pouze o dovolené nebo nicnedělání, ale o skloubení práce, času na rodinu, na odpočinek a času na sebe a smysluplné projekty. 
Ideální rok mne teprve čeká. Věřím, že přijde již brzy a budou následovat další
 
Aby to u Vás nebylo jenom o snění, tak v dalším kroku doporučuji si říci, 
co jste pro to ochotni udělat. 
Např. mít písemný finanční plán, svého finančního poradce, pravidelně investovat a plán skutečně dodržovat. Ale vzhledem k tomu, že čtenáři KFP jsou většinou finanční poradci, tak nebudu nosit dříví do lesa a přeji Vám na cestě k Vašim ideálním dnům mnoho úspěchů. 

Petr Pavlásek 
KFP trénink / KFP online 

P.S. Pro členy KFP online klubu připomínáme zítřejší webinář s Ing. Karlem Kořeným, EFA, EFP k nemovitostem. S Karlem probereme hlavní znaky bubliny a jak ji poznat (nejen na realitním trhu).
Pokud nejste členem KFP online klubu, můžete se přihlásit ZDE.

Článek zveřejněn dne 30. 8. 2021 

Petr Pavlásek

Další články

12 skvělých důvodů, proč…

… vstoupit do KFP online klubu 2023 24. 1. 2023 startuje nový ročník KFP online klubu. Máme za sebou úspěšné ročníky 2021

Pracujeme na tom!

Pilně na tom makáme!
Nechte nám na sebe email a dáme vědět ihned, jak to vypustíme do světa!