Jak budete vzpomínat na rok 2020?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Včera mi jeden z letošních účastníků kurzu EFA říkal pěkný vtip. Baví se dva kamarádi v roce 2050 u piva a jeden z nich povídá: „Franto, vzpomínáš na rok 2020, to byl ale dobrý rok.“ Je to tak trochu černý humor, ale zasmál jsem se. 

Pro KFP byl rok 2020 přelomový a já na něj budu vzpomínat v dobrém. Začátek byl katastrofální, protože v březnu jsme museli (vzhledem k protiepidemiologickým opatřením) zrušit všechny živé kurzy a tržby nám na několik dlouhých týdnů spadly na nulu. Nicméně nás nová situace přinutila, podobně jako většinu finančních poradců, přejít z offline světa do skutečného online. A v zájmu přežití jsme to museli udělat rychle. Firmu KFP online jsme sice založili již 20. prosince 2018, ale celý rok 2019 jsme strávili přípravou kurzu ZPKT (e-learningovou přípravou na zkoušky z Investic) a povídáním, co všechno bychom pro poradce měli a mohli udělat. 

Za rok 2020 jsme toho stihli mnohem více: 

  • dokončili jsme přípravný kurz IDD (e-learningovou přípravu na zkoušky z Pojištění),  
  • od března do konce dubna jsme udělali 7 webinářů ZDARMA, přičemž každého se účastnilo 400 – 600 finančních profesionálů živě a další desítky poradců jej sledovaly ze záznamu. Hlavním cílem bylo pomoci méně zkušeným poradcům, jak reagovat na probíhající krizi kapitálových trhů, 
  • od května do srpna běžel každý týden webinář 1. ročníku Investiční akademie KFP online, kterého se účastnilo více než 160 finančních poradců a na kurz máme super reference a ohlasy. (Od ledna startujeme další investiční akademii).
  • pro účastníky Investiční Akademie jsme připravili 6 nových poradenských kalkulaček a několik dalších bonusových produktů,
  • letos v létě to bylo už 15 let, kdy došlo k založení KFP. A protože nám zdravotní situace neumožňovala to oslavit, zavzpomínali jsme na začátky KFP s Petrem Syrovým alespoň ve videu,  
Rozhovor Petra a Petra k 15 narozeninám KFP
  • v listopadu a prosinci jsme udělali dalších 5 webinářů ZDARMA. Hlavním tématem bylo, jak se připravit na další možné krize na kapitálových trzích, 
  • rozběhli jsme další kurz EFA. Zatím pouze v online verzi, ale už se na všechny účastníky těšíme v „normálním“ světě.
  • při tom všem jsme se naučili, jak převádět to nejlepší z know-how KFP do online světa a začali učit poradce online. Sami jsme se museli naučit pracovat s pro nás novými software: Webinar Jam a MS Teams (pro pořádání webinářů), Ahaslides (pro ankety a soutěže), Camtasia (pro střih videí), Vimeo a You Tube (pro záznamy webinářů). 

Rok 2020 byl pro nás rokem výstupu z komfortní zóny a především rokem učení. Dopadl úspěšně. Přežili jsme jej finančně a vymysleli jsme a uvedli do života nové pomůcky, které finančním poradcům pomáhají dělat lépe jejich práci.  

Slyšeli jsme od mnoha poradců, že u nich byla situace podobná: náročná, ale úspěšná. Věříme, že i u Vás došlo k pozitivním změnám, že i tato doba přinesla něco nového, co nás všechny posune dále. Jen někdy není vše viditelné a rozpoznatelné ihned.

A co jsme pro Vás připravili na rok 2021? 

7. 1. otevíráme druhý ročník Investiční Akademie KFP online určený pro poradce, kteří chtějí začít konečně dělat investice více a lépe. Pro poradce, kteří chtějí rozumět financím v souvislostech.

Představení Investiční akademie KFP online

Malý tip :-). Pokud Vás Investiční akademie zaujala, tak u objednávky jednorázové platby zkuste použít slevový kód „IA40“ a ušetříte hezkou částku ;-). Platí pouze do půlnoci 2. 1. 2021.


26. 1. zahajujeme KFP online klub určený zejména EFA poradcům, kteří hledají inspiraci a odborné know-how, které jde více do hloubky a profesně posouvá. Je to naše novinka na rok 2021 a jsme přesvědčeni, že to bude jízda, která bude stát za to. Navíc pro PFP/EFA/EFP poradce klub přináší 25 kreditů do kontinuálního vzdělávání ;-).


11. 2. spouštíme po třech letech Přípravný kurz EFP. Kurz určený nejpokročilejším EFA poradcům, kteří chtějí umět oslovit a zaujmout bonitní podnikatele, 

Představení kurzu EFP

Připravujeme pro Vás novou aplikaci ;-).


Spoustu dalších novinek už nosíme v hlavách a samozřejmě věříme, že se zdravotní situace uklidní a umožní nám potkávat se s Vámi i offline na živých kurzech. 

My v KFP už se na rok 2021 těšíme. 

Už se ho nemůžeme dočkat 😉  

A co Vy? 

Zdraví, rodinnou pohodu a radost z kvalitní poradenské práce Vám do roku 2021 za KFP trénink a KFP online přeje 

Petr Pavlásek

31. 12. 2020

Petr Pavlásek

Další články

Aktuální situace na akciových trzích

V tomto podcastu si Petr Pavlásek povídá s investičním specialistou firmy CONSEQ Janem Mackem o aktuální situaci na akciových trzích. Inflace v

Pracujeme na tom!

Pilně na tom makáme!
Nechte nám na sebe email a dáme vědět ihned, jak to vypustíme do světa!