Z mrtvých vstání dluhopisových fondů v ČR a na Slovensku – kam investujete vy?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Po dlouhé době se dluhopisové fondy dostaly do hledáčku investorů a můžou být zajímavou příležitostí. Je už správná doba investovat? Jaké fondy vybrat? Jak se rozhodnout a podle čeho hodnotit fondy?

Do dalšího dílu KFP podcastu jsme pozvali Richarda Siudu, který je předsedou představenstva Conseq IM a právě na téma dluhopisových fondů jsme si povídali. Detailnější informace pak s Richardem probereme v rámci KFP online klubu v úterý 21. 2. 2023.

Conseq Invest Dluhopisový za sebou nechal na roční, tříleté i pětileté periodě dluhopisové fondy správců jako jsou ČSOB, KB, Raiffeisebank, Erste, J&T Bank, Amundi jak z pohledu výnosu, tak z pohledu volatility. Richard Siuda vysvětluje, že tento výborný výsledek byl způsoben krátkou durací portfolia a vysvětluje, jak bylo namícháno portfolio fondu.
Zároveň jsme probrali strategii na budoucí období, kdy Conseq očekává další růst výnosů do splatnosti (YTM) dluhopisových fondů a tudíž další pokles ceny dluhopisových fondů. V podcastu také objasňuje strategii, jak se bude portfolio dluhopisového fondu měnit, aby bylo připraveno na změnu trendu, tj. snížení výnosů do splatnosti a růst ceny dluhopisů.

V závěru podcastu Richard prozradil, na co se mohou těšit účastníci webináře KFP online klubu v úterý 21.2.2023 od 9.00 do 11.00, kde představí – podle jeho názoru – nejzajímavější fondy zaměřené na:
– státní dluhopisy
– korporátní dluhopisy
– dluhopisy v zahraniční měně (s měnovým rizikem)
– eurové dluhopisy (zejména pro poradce a klienty ze Slovenska).

Petr Pavlásek

Petr Pavlásek

Další články

12 skvělých důvodů, proč…

… vstoupit do KFP online klubu 2023 24. 1. 2023 startuje nový ročník KFP online klubu. Máme za sebou úspěšné ročníky 2021

Pracujeme na tom!

Pilně na tom makáme!
Nechte nám na sebe email a dáme vědět ihned, jak to vypustíme do světa!