Z mrtvých vstání dluhopisových fondů v ČR a na Slovensku – kam investujete vy?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Po dlouhé době se dluhopisové fondy dostaly do hledáčku investorů a můžou být zajímavou příležitostí. Je už správná doba investovat? Jaké fondy vybrat? Jak se rozhodnout a podle čeho hodnotit fondy?

Do dalšího dílu KFP podcastu jsme pozvali Richarda Siudu, který je předsedou představenstva Conseq IM a právě na téma dluhopisových fondů jsme si povídali. Detailnější informace pak s Richardem probereme v rámci KFP online klubu v úterý 21. 2. 2023.

Conseq Invest Dluhopisový za sebou nechal na roční, tříleté i pětileté periodě dluhopisové fondy správců jako jsou ČSOB, KB, Raiffeisebank, Erste, J&T Bank, Amundi jak z pohledu výnosu, tak z pohledu volatility. Richard Siuda vysvětluje, že tento výborný výsledek byl způsoben krátkou durací portfolia a vysvětluje, jak bylo namícháno portfolio fondu.
Zároveň jsme probrali strategii na budoucí období, kdy Conseq očekává další růst výnosů do splatnosti (YTM) dluhopisových fondů a tudíž další pokles ceny dluhopisových fondů. V podcastu také objasňuje strategii, jak se bude portfolio dluhopisového fondu měnit, aby bylo připraveno na změnu trendu, tj. snížení výnosů do splatnosti a růst ceny dluhopisů.

V závěru podcastu Richard prozradil, na co se mohou těšit účastníci webináře KFP online klubu v úterý 21.2.2023 od 9.00 do 11.00, kde představí – podle jeho názoru – nejzajímavější fondy zaměřené na:
– státní dluhopisy
– korporátní dluhopisy
– dluhopisy v zahraniční měně (s měnovým rizikem)
– eurové dluhopisy (zejména pro poradce a klienty ze Slovenska).

Petr Pavlásek

Petr Pavlásek

Další články

Aktuální situace na akciových trzích

V tomto podcastu si Petr Pavlásek povídá s investičním specialistou firmy CONSEQ Janem Mackem o aktuální situaci na akciových trzích. Inflace v

Pracujeme na tom!

Pilně na tom makáme!
Nechte nám na sebe email a dáme vědět ihned, jak to vypustíme do světa!