Trend, který by investiční poradci v ČR a SR neměli přehlédnout

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Do ETF a indexových fondů masivně přitékají prostředky, které naopak z aktivně řízených produktů (OPF) odtékají. Cílem únorového článku a únorového webináře KFP online je upozornit poradce, kteří se domnívají, že s OPF vydrží do poradenského důchodu, že by taková strategie mohla být existenčně velmi nebezpečná.

ETF je relativně starý produkt, který si poměrně dlouho hledal cestu ke svým klientům. V posledních 10 letech to vypadá, že ji našel. Na grafu můžete vidět přesun majetku z OPF do ETF. Trend je patrný zejména v USA, kde se z OPF do ETF přesunuly téměř 2 bil. USD. Je pouze otázkou času, jak rychle se tento trend přenese do Evropy a jak rychle do ČR a SR.
Netvrdíme, že se dobrý poradce bez ETF v dalších letech neobejde, ale určitě je dobré být na intenzivní trend nástupu ETF připraven.

Přesun prostředků z OPF do ETF (v mld. USD) je vidět z následujícího grafu:

Jedním z důležitých parametrů, který je ve vztahu k ETF často skloňován, je nákladovost. Pro tyto potřeby jsme sestavili kalkulačku pro základní propočty a porovnání nákladovostí.

Video návod, jak si porovnat celkovou nákladovost OPF a ETF najdete ZDE.

Pokud Vás kalkulačka k porovnání celkové nákladovosti OPF a ETF zaujala, můžete si ji koupit ZDE (pro členy KFP online klubu je kalkulačka zdarma).

Pokračovat na plné znění článku >>>


Stručné představení základních výhod, nevýhod, rizik a možností ETF a jejich srovnání pomocí unikátní porovnávací kalkulačky KFP je předmětem plného znění článku.
Celý článek včetně srovnávací kalkulačky OPF a ETF je k dispozici pouze pro členy KFP online klubu.

Petr Syrový, KFP

Další články

Pracujeme na tom!

Pilně na tom makáme!
Nechte nám na sebe email a dáme vědět ihned, jak to vypustíme do světa!