Trend, který by investiční poradci v ČR a SR neměli přehlédnout

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Do ETF a indexových fondů masivně přitékají prostředky, které naopak z aktivně řízených produktů (OPF) odtékají. Cílem únorového článku a únorového webináře KFP online je upozornit poradce, kteří se domnívají, že s OPF vydrží do poradenského důchodu, že by taková strategie mohla být existenčně velmi nebezpečná.

ETF je relativně starý produkt, který si poměrně dlouho hledal cestu ke svým klientům. V posledních 10 letech to vypadá, že ji našel. Na grafu můžete vidět přesun majetku z OPF do ETF. Trend je patrný zejména v USA, kde se z OPF do ETF přesunuly téměř 2 bil. USD. Je pouze otázkou času, jak rychle se tento trend přenese do Evropy a jak rychle do ČR a SR.
Netvrdíme, že se dobrý poradce bez ETF v dalších letech neobejde, ale určitě je dobré být na intenzivní trend nástupu ETF připraven.

Přesun prostředků z OPF do ETF (v mld. USD) je vidět z následujícího grafu:

Jedním z důležitých parametrů, který je ve vztahu k ETF často skloňován, je nákladovost. Pro tyto potřeby jsme sestavili kalkulačku pro základní propočty a porovnání nákladovostí.

Video návod, jak si porovnat celkovou nákladovost OPF a ETF najdete ZDE.

Pokud Vás kalkulačka k porovnání celkové nákladovosti OPF a ETF zaujala, můžete si ji koupit ZDE (pro členy KFP online klubu je kalkulačka zdarma).

Pokračovat na plné znění článku >>>


Stručné představení základních výhod, nevýhod, rizik a možností ETF a jejich srovnání pomocí unikátní porovnávací kalkulačky KFP je předmětem plného znění článku.
Celý článek včetně srovnávací kalkulačky OPF a ETF je k dispozici pouze pro členy KFP online klubu.

Petr Syrový, KFP

Petr Syrový

Další články

12 skvělých důvodů, proč…

… vstoupit do KFP online klubu 2023 24. 1. 2023 startuje nový ročník KFP online klubu. Máme za sebou úspěšné ročníky 2021

Pracujeme na tom!

Pilně na tom makáme!
Nechte nám na sebe email a dáme vědět ihned, jak to vypustíme do světa!