Aktuality 28.4.2022

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Znovu přinášíme aktuality z dění na kapitálových trzích.
Dostali jsme se do doby, kdy se prostředí a vývoj velmi rychle mění. Čteme spoustu informací a zpráv. Je stále složitější se v nich orientovat a vybrat podstatné věci. Je stále složitější uklidnit emoce své i emoce klientů.
Právě proto již tradičně, jako každý týden přinášíme krátký souhrn nejdůležitějších událostí uplynulého týdne, a to jak v podobě videa tak jako podcast, který si můžete poslechnout například v autě. Tento obsah nám dává smysl sdílet i s ostatními poradci, takže většinou tyto aktuality najdete zdarma na webu v sekci blog. Grafy a video záznam bude vždy dostupný u nás na blogu.

Aktuality 28.4.2022, Investiční akademie

Nespoléhejme se na předpovědi, vždy pracujme s různými alternativami.

I názory na vývoj inflace a úrokové sazby se vyvíjeli. Cca před rokem guvernér ČNB Jiří Rusnok říkal, že se vysoké inflace nebojí. Pak předvídali, že inflace vyroste a v létě se bude snižovat. S tím také budou klesat úrokové sazby. Kdo se spolehl na tuto předpověď a na podzim 2021 fixoval úrokové sazby hypotéky na rok, předpokládal, že sazby jsou vysoké jen dočasně. Předpokládal, že na podzim sazby zase klesnou. Nyní se ukazuje, že vše je jinak a ČNB své předpovědi o inflaci posouvá stále výše: na 7 %, 10 % atd. Nyní je inflace nad 12 %, sazby ČNB na 5 % a očekává se další růst.

Proto nespoléhejme se na předpovědi, že to tak přesně bude, ale pracujme s různými alternativami.

Petr Syrový

P.S.: Aktuality vždy take najdete formou podcastů ve své podcastové aplikaci nebo ZDE

Petr Syrový

Další články

Novinky v AI pro poradce

Zajímá vás AI a aktuální vývoj v této oblasti? Petr Pavlásek vyzpovídal Marka Macuru. Věnovali se aktuálním trendům v oblasti umělé inteligence

Aktuální situace na akciových trzích

V tomto podcastu si Petr Pavlásek povídá s investičním specialistou firmy CONSEQ Janem Mackem o aktuální situaci na akciových trzích. Inflace v

Pracujeme na tom!

Pilně na tom makáme!
Nechte nám na sebe email a dáme vědět ihned, jak to vypustíme do světa!