Aktuality 28.4.2022

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Znovu přinášíme aktuality z dění na kapitálových trzích.
Dostali jsme se do doby, kdy se prostředí a vývoj velmi rychle mění. Čteme spoustu informací a zpráv. Je stále složitější se v nich orientovat a vybrat podstatné věci. Je stále složitější uklidnit emoce své i emoce klientů.
Právě proto již tradičně, jako každý týden přinášíme krátký souhrn nejdůležitějších událostí uplynulého týdne, a to jak v podobě videa tak jako podcast, který si můžete poslechnout například v autě. Tento obsah nám dává smysl sdílet i s ostatními poradci, takže většinou tyto aktuality najdete zdarma na webu v sekci blog. Grafy a video záznam bude vždy dostupný u nás na blogu.

Aktuality 28.4.2022, Investiční akademie

Nespoléhejme se na předpovědi, vždy pracujme s různými alternativami.

I názory na vývoj inflace a úrokové sazby se vyvíjeli. Cca před rokem guvernér ČNB Jiří Rusnok říkal, že se vysoké inflace nebojí. Pak předvídali, že inflace vyroste a v létě se bude snižovat. S tím také budou klesat úrokové sazby. Kdo se spolehl na tuto předpověď a na podzim 2021 fixoval úrokové sazby hypotéky na rok, předpokládal, že sazby jsou vysoké jen dočasně. Předpokládal, že na podzim sazby zase klesnou. Nyní se ukazuje, že vše je jinak a ČNB své předpovědi o inflaci posouvá stále výše: na 7 %, 10 % atd. Nyní je inflace nad 12 %, sazby ČNB na 5 % a očekává se další růst.

Proto nespoléhejme se na předpovědi, že to tak přesně bude, ale pracujme s různými alternativami.

Petr Syrový

P.S.: Aktuality vždy take najdete formou podcastů ve své podcastové aplikaci nebo ZDE

Petr Syrový

Další články

12 skvělých důvodů, proč…

… vstoupit do KFP online klubu 2023 24. 1. 2023 startuje nový ročník KFP online klubu. Máme za sebou úspěšné ročníky 2021

Pracujeme na tom!

Pilně na tom makáme!
Nechte nám na sebe email a dáme vědět ihned, jak to vypustíme do světa!