Aktuality 5.5.2022

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Znovu přinášíme aktuality z dění na kapitálových trzích.
Dostali jsme se do doby, kdy se prostředí a vývoj velmi rychle mění. Čteme spoustu informací a zpráv. Je stále složitější se v nich orientovat a vybrat podstatné věci. Je stále složitější uklidnit emoce své i emoce klientů.
Právě proto již tradičně, jako každý týden přinášíme krátký souhrn nejdůležitějších událostí uplynulého týdne, a to jak v podobě videa tak jako podcast, který si můžete poslechnout například v autě. Tento obsah nám dává smysl sdílet i s ostatními poradci, takže většinou tyto aktuality najdete zdarma na webu v sekci blog. Grafy a video záznam bude vždy dostupný u nás na blogu.

Aktuality 5.5.2022, Investiční akademie

Dolar posiluje vůči euru. Od počátku roku je silnější o 8,9 %. Pomáhá mu rychlejší očekávaný růst sazeb v USA.

Akcie zažívají nervózní obchodování. Denní pohyby jsou často přes 1 %. Současné ceny se stále drží nad letošními minimy a pod letošními maximy. Za poslední rok jsou akcie (světové v CZK) + 3,8 %.

Velci byznysmeni si půjčují více v eur. Láká je nižší úrok na eurové úvěry proti dražším korunovým. Velké firmy si ale hlídají kurzové riziko. Není dobré je slepě následovat a využívat eurové úvěry a přitom si nepohlídat měnové riziko. Oslabení koruny by vedlo k růstu dluhu i k růstu jeho splátky.

Podle predikce zveřejněné ČNB klesá rychlost růstu HDP v USA, Evropě i Číně. Ekonomika stále roste a předpokládá se její růst i v roce 2023. Jen se čeká pomalejší růst. Inflace by měla vrcholit v letošním roce a v příštím klesat. Výhledy doporučujeme sledovat, ale nemůžeme se jimi na 100 % řídit. Musíme počítat i s tím, že vše může být jinak. (Jak nás poslední roky často naučily.)

V KFP otevíráme opět hypoteční akademii. Startujeme 19.5.2022. Hypoteční akademie není jen pro hypoteční specialisty, protože je zaměřena na budování osobní značky, marketing píči o klienty.

Chceme Vás pozvat na 3 webináře zdarma:

  • 3. 5. Jak růst i na klesajícím trhu hypoték? – (proběhl, dostupný záznam)
  • 10. 5. Jste skvělí, ale nikdo o tom neví? 
  • 17. 5. Jak zdvojnásobit svůj hypoteční byznys?

Registrace na webináře: www.kfponline.cz/webinare

Více informací o hypoteční akademii: www.kfponline.cz/hypotecni-akademie

Petr Syrový

P.S.: Aktuality vždy take najdete formou podcastů ve své podcastové aplikaci nebo ZDE

Petr Syrový

Další články

12 skvělých důvodů, proč…

… vstoupit do KFP online klubu 2023 24. 1. 2023 startuje nový ročník KFP online klubu. Máme za sebou úspěšné ročníky 2021

Pracujeme na tom!

Pilně na tom makáme!
Nechte nám na sebe email a dáme vědět ihned, jak to vypustíme do světa!