Aktuality 5.5.2022

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Znovu přinášíme aktuality z dění na kapitálových trzích.
Dostali jsme se do doby, kdy se prostředí a vývoj velmi rychle mění. Čteme spoustu informací a zpráv. Je stále složitější se v nich orientovat a vybrat podstatné věci. Je stále složitější uklidnit emoce své i emoce klientů.
Právě proto již tradičně, jako každý týden přinášíme krátký souhrn nejdůležitějších událostí uplynulého týdne, a to jak v podobě videa tak jako podcast, který si můžete poslechnout například v autě. Tento obsah nám dává smysl sdílet i s ostatními poradci, takže většinou tyto aktuality najdete zdarma na webu v sekci blog. Grafy a video záznam bude vždy dostupný u nás na blogu.

Aktuality 5.5.2022, Investiční akademie

Dolar posiluje vůči euru. Od počátku roku je silnější o 8,9 %. Pomáhá mu rychlejší očekávaný růst sazeb v USA.

Akcie zažívají nervózní obchodování. Denní pohyby jsou často přes 1 %. Současné ceny se stále drží nad letošními minimy a pod letošními maximy. Za poslední rok jsou akcie (světové v CZK) + 3,8 %.

Velci byznysmeni si půjčují více v eur. Láká je nižší úrok na eurové úvěry proti dražším korunovým. Velké firmy si ale hlídají kurzové riziko. Není dobré je slepě následovat a využívat eurové úvěry a přitom si nepohlídat měnové riziko. Oslabení koruny by vedlo k růstu dluhu i k růstu jeho splátky.

Podle predikce zveřejněné ČNB klesá rychlost růstu HDP v USA, Evropě i Číně. Ekonomika stále roste a předpokládá se její růst i v roce 2023. Jen se čeká pomalejší růst. Inflace by měla vrcholit v letošním roce a v příštím klesat. Výhledy doporučujeme sledovat, ale nemůžeme se jimi na 100 % řídit. Musíme počítat i s tím, že vše může být jinak. (Jak nás poslední roky často naučily.)

V KFP otevíráme opět hypoteční akademii. Startujeme 19.5.2022. Hypoteční akademie není jen pro hypoteční specialisty, protože je zaměřena na budování osobní značky, marketing píči o klienty.

Chceme Vás pozvat na 3 webináře zdarma:

  • 3. 5. Jak růst i na klesajícím trhu hypoték? – (proběhl, dostupný záznam)
  • 10. 5. Jste skvělí, ale nikdo o tom neví? 
  • 17. 5. Jak zdvojnásobit svůj hypoteční byznys?

Registrace na webináře: www.kfponline.cz/webinare

Více informací o hypoteční akademii: www.kfponline.cz/hypotecni-akademie

Petr Syrový

P.S.: Aktuality vždy take najdete formou podcastů ve své podcastové aplikaci nebo ZDE

Další články

Jana Daniela Šabatková hostem KFP podcastu

Dalším hostem našeho podcastu je šéfku marketingu firmy IVECO Česká a Slovenská republika Janu Danielu Šabatkovou. Prozradí Vám například, jak budovat osobní

Aktuality 12.5.2022

Znovu přinášíme aktuality z dění na kapitálových trzích. Dostali jsme se do doby, kdy se prostředí a vývoj velmi rychle mění. Čteme

Aktuality 5.5.2022

Znovu přinášíme aktuality z dění na kapitálových trzích. Dostali jsme se do doby, kdy se prostředí a vývoj velmi rychle mění. Čteme

Pracujeme na tom!

Pilně na tom makáme!
Nechte nám na sebe email a dáme vědět ihned, jak to vypustíme do světa!