Investiční akademie online 2023

Náš historicky nejlepší kurz „Hard skills“ jsme připravili v online inovované podobě. Kurzem prošlo za 15 let tisíce spokojených poradců a bankéřů. Obsah ladíme několik let a jde o hlavní kurz KFP. 

Třemi proběhlými ročníky prošlo více, než 400 studentů. Hodnocení kurzu jsou skvělé. Od ledna 2023 otevíráme další ročník Investiční akademie. Rozumějte financím v souvislostech.
Kurz Vám představí ve videu Petr Pavlásek a Petr Syrový, zakladatelé KFP online.

Součástí kurzu jsou záznamy všech webinářů, audio záznamy, prezentace v PDF, podklady, taháky, speciální kalkulačky (viz bonusy), skripta. Vše je dostupné kdykoliv online v studentské sekci. Celý kurz probíhá online a není nutné nikam jezdit, cestovat.

Jaké jsou reference kurzu?

4.8/5

Co je obsahem ?

Finanční plánování

26. 1. 2023 09:00-12:00
Naše tipy, jak prodávat investice díky finanční nezávislosti. Praktická ukázka a rozbor osvědčeného obchodního rozhovoru. Typické chyby ve finančním plánu. Pomůžeme Vám sestavit jednoduchý plán k Vaší vlastní rentě!

Finanční matematika

2. 2. 2023. 09:00-12:00
Ukážeme Vám tři vzorečky, se kterými vyřešíte 95 % poradenských situací. Představíme Vám vzorové příklady, které Vám pomohou řešit typické námitky klientů. Vybavíme Vás taháky, které Vám pomohou tyto námitky řešit přímo na schůzkách.

Makroekonomie

9. 2. 2023 09:00-12:00
Ukážeme Vám, jak motivovat konzervativní klienty k investování. Jaká doporučujeme pravidla pro měnovou diverzifikaci a hedging. Makroekonomické vazby, které patří k základní výbavě finančního poradce

Cenné papíry

16. 2. 2023 09:00-12:00
Jaké jsou hlavní výhody, rizika a omezení základních druhů cenných papírů. Srovnání základních druhů cenných papírů podle ukazatelů rizikovosti/volatility a dalších parametrů. Všechny finanční produkty obsahují nějakou kombinaci základních cenných papírů.

OPF, ETF, poplatky, náklady

23. 2. 2023 09:00-12:00
Srovnání druhů fondů, vztah mezi investiční společností a fondy. Poplatky, náklady, benchmarky, statut, KIID, Factsheety fondů. Principy konstrukce ETF, výhody a rizika ve srovnání s OPF, trendy vývoje a budoucnost OPF a ETF v investičním světě.

Jak správně investovat do akcií

2. 3. 2023 09:00-12:00
Příklady z naší praxe: dobrá a chybná diverzifikace, jak neudělat osudovou chybu. Strategická alokace = 94 % úspěchu. Jak používat taktickou alokaci a na co se soustředit při sestavování portfolia klientů. Řízení emocí klientů, jako klíč k úspěšnému překonání propadů na trzích.

Metodiky, jak vybírat OPF/ETF

9. 3. 2023 09:00-12:00
Koeficienty Alfa, Beta, ukazatele TER a syntetický TER. Jak se orientovat ve Factsheetech fondů. Metodika výběru fondů a ETF do portfolia pro klienty a konkrétní příklady a doporučení KFP.

Jednorázové a pravidelné inv., měny

16. 3. 2023 09:00-12:00
Časování investic versus dollar cost averaging – srovnání výsledků v různých obdobích. Jak pracovat s kalkulačkami (Investiční kalkulačka KFP a Historická pravděpodobnost výnosů) na obchodní schůzce. Měnová diverzifikace z pohledu domácí měny residenta ČR.

Deriváty

23. 3. 2023 09:00-12:00
Základní typy derivátů, k čemu se používají a proč by jim měl poradce rozumět. V čem jsou „pasti“ různě konstruovaných finančních certifikátů a jak klientům vysvětlit nebezpečí těchto nástrojů. Forexové roboty aneb zaděláváte si na finanční trampoty.

Penze, DPS, důchod, renta

30. 3. 2023 09:00-12:00
O kolik budete mít vyšší důchod díky správné komunikaci s ČSSZ – případová studie na Vašich datech. Jak počítat konečnou a nekonečnou rentu – pravděpodobné scénáře. Sirotčí, vdovské, vdovecké a invalidní důchody.

Alternativní investice

6. 4. 2023 09:00-12:00
Ostatní investiční produkty, na které se Vás klienti budou ptát (komodity, zlato, diamanty, kryptoměny, atd.). Proč se raději obejdeme bez těchto „nepostradatelných“ příležitostí. Co je wealth protection strategie a proč je lepší volbou.

Pojištění

13. 4 . 2023 09:00-12:00
Pravděpodobnostní a statistické hrátky s úmrtnostními tabulkami. Jak správně stanovit pojistné částky s kalkulačkou KFP pro ekonomicky různě důležité osoby. Tipy KFP jak ušetřit na pojistkách a přitom mít vše správně zajištěno.

Hypotéky, úvěry

20. 4. 2023 09:00-12:00
Jak klientovi vysvětlit pomocí „investičního teploměru“ ve třech minutách práci s dobrými a špatnými dluhy.Dokažte klientovi pomocí hypotéční kalkulačky KFP, proč je hypotéka dobrý dluh a kolik na ní klient může vydělat. Rovněž obdržíte kalkulačku na propočet odložení splátky HÚ.

Inv. nemovitosti a nemovitostní fondy

27. 4. 2023 09:00-12:00
Výnosnost investičních nemovitostí (jednoduše a složitě, s pákou i bez). Rizika a typické chyby při investování do nemovitostí a nemovitostních fondů. Nájem versus vlastní bydlení, kalkulačka výnosnosti investic do nemovitostí.

Portfolio pro rentiéry

4. 5. 2023 09:00-12:00
Jak správně sestavit portfolio. Portfolia, která fungují: rozbory portfolií Nobelovy nadace, Norského ropného fondu, ukázky, jak investují nejbohatší lidé světa, reální klienti atd. Vyhněte se chybám při konstrukci portfolia, využijte kalkulačku pro diverzifikaci portfolia.

Případové studie: rozbor plánů a portfolií

11. 5. 2023 09:00-12:00
Největší chyby, které jsme udělali v poradenské kariéře a jak se jim Vy můžete vyhnout. Příklady konkrétních finančních plánů (dobrá a špatná řešení). Jak si vybrat svého finančního poradce, jak si sestavit svůj finanční plán a proč být pro klienty vzorem v přístupu k financím.

Závěrečná certifikace KFP

1. 6. - 22. 6. 2023
Závěrečná certifikace je dobrovolná, ale není to ani trochu formalita. Součástí certifikace je složení testu na min 75% správných odpovědí. Následně zpracování případové studie a poslední blok je příprava oponentury min 3 případových studií kolegů.

Certifikace PFP

červen 2023
Absolventi investiční akademie budou skvěle připraveni na složení certifikační zkoušky PFP. Pro zájemce bude možné složit certifikační zkoušku PFP u akreditované osoby EFPA (zkouška je placená samostatně).

+ bonusy v ceně 12 781 Kč / 501 €

efpa kreditů
0
školících dnů
0
hodin seminářů
0
bonusů
0
zkušených lektorů
0
let vývoje produktu
0
spokojených účastníků
0

Kdo jsou lektoři?

Ing. Petr Pavlásek, EFA, EFP

Spoluzakladatel KFP trénink a KFP online. Zkušený lektor a propagátor finančního plánování a finanční nezávislosti.

Mgr. Petr Syrový, EFA, EFP

Analytik Fichtner s.r.o., lektor KFP a spoluzakladatel KFP online. Autor kalkulaček, nástrojů pro poradce, stovek odborných článků a několika knih o finančním plánování a investicích.

Ing. Karel Kořený, EFA, EFP

Majitel a poradce Finanční svoboda s.r.o., spoluzakladatel a dlouholetý lektor KFP.

Mgr. Jan Grufík, MBA, EFA, EFP

Spolumajitel, lektor a poradce Freedom FS specialista na unikátní metodiku I. pilíře.

Ing. Jaroslav Manderla

Ekonomii studoval v USA, má praktické zkušenosti z firemního bankovnictví i osobního finančního poradenství, dlouholetý lektor KFP.

Standardní cena celkem včetně bonusů 36 781 Kč + DPH

Ceny Investiční akademie KFP online

GARANCE KFP

ZÁRUKA VRÁCENÍ PENĚZ – vyzkoušejte naši kvalitu bez rizika. 
případě, že nebudete po prvních třech webinářích spokojeni a nebudete chtít v tréninku dále pokračovatvrátíme Vám 100 % zaplacené ceny.

Garance platí do neděle 12. 2. 2022

Vaše otázky a odpovědi

Ano, vždy bude i záznam webináře, pokud Vám tedy některý z termínů nesedí, můžete se na záznam a všechny podklady podívat ve studentské sekci, do které budete mít přístup.

Kurz není vhodný pro poradce s titulem EFA a EFP. Pro poradce s titulem PFP nebo se na něj připravující je kurz vhodný. Je také vhodný pro poradce, kteří chtějí začít s investicemi a finančním plánováním nebo už investice a plány dělají, ale chtějí se zdokonalovat a dále rozvíjet. Jako výborný pomocník je kurz i pro manažery, kteří chtějí rozvíjet a vzdělávat své týmy. Kurz manažerům pomůže připravit vlastní adaptační plány. Skvělé se hodí také metodikům, trenérům, školitelům.

Ano, po absolvování celého kurzu obdržíte certifikát KFP. Kurz je také vhodný jako příprava pro certifikaci PFP.

Pracujeme na tom!

Pilně na tom makáme!
Nechte nám na sebe email a dáme vědět ihned, jak to vypustíme do světa!